'Her mahallemizde eserlerimiz mevcut'

AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen etkinlikte Merkez Mahalle Muhtarlarıyla istişare toplantısı gerçekleştirildi

'Her mahallemizde eserlerimiz mevcut'

AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen etkinlikte Merkez Mahalle Muhtarlarıyla istişare toplantısı gerçekleştirildi. Programda konuşan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel, muhalefetin yalanlarla ön plana çıktığını öne sürerek;  ''Milletimiz,  kendisiyle, değerleriyle uğraşanları da mutlaka tarihe gömer'' dedi.  Milletvekili Metin Çelik ise; 'CHP’nin de nerede saf tuttuğunu milletimize anlatmaya devam edeceğiz'' dedi.

GÜZEL: “AK PARTİ OLARAK KASTAMONU’MUZUN HER MAHALLESİNDE ESERLERİMİZ MEVCUTTUR”

AK Parti olarak Kastamonu’nun her mahallesinde eserlerinin mevcut olduğunu vurgulayan Güzel, “Mahallenin derdini dinleyen çözüm bulmak için gayret sarf eden muhtarlarımız az önce söylediğim gibi mahallenin ve milletin sesidir. AK Parti olarak Kastamonu’muzun her ilçesinde, her karesinde olduğu gibi her mahallesinde de eserlerimiz mevcut olup bunları da milletimizin ve milletimizin sesi olan muhtarlarımızın istek ve talepleriyle yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Sürekli gelişmekte olan iller arasında yer alan Kastamonu’muzun her mahallesinin kendine özgü bir yapısı ve güzelliği var. Sizler bu güzellikleri artırma yönünde büyük sorumluluklar alarak muhtar olarak seçildiniz. Bizler de her daim yanınızda olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Kadim bir şehir olan Kastamonu ecdadımızın bizlere emanetidir. Bu emaneti biz de en güzel şekliyle gelecek nesillere aktarma gayretiyle hareket ediyoruz” diye konuştu.

“MİLLETE HİZMETKAR OLANLAR LAF İLE DEĞİL HİZMET İLE YARIŞIRLAR”

AK Parti olarak nerede bir mazlum ve mağdur var ise her zaman yanlarında olduklarını belirten Güzel, “Hem dünyaya mal olan yatırım çalışmalarımız ile hem yerelde yaptığımız büyük hizmetler ile bu çalışmaları en güzel şekliyle ortaya koyduk. Biliyorsunuz 45 gün kadar önce Kastamonu’muz büyük bir sel afetine maruz kaldı. Ancak bizler Kastamonu’da muhalefeti temsil eden CHP milletvekili ve il başkanı gibi yalan ve tezviratlar yoluna değil milletin yaralarını sarma yoluna koyulduk. Milletimizin yanında olduğumuzu hem sahada yanlarında olarak hem de maddi ve manevi yaraların sarılması yolunda attığımız adımlarla gösterdik. Millete hizmetkar olanlar laf ile değil hizmet ile yarışırlar. Ancak maalesef muhalefet bu hususta her zaman yaptıkları gibi yalanlarla ön plana çıkmaya çalıştılar. Vatandaşımızın haklı tepkisiyle karşılaşınca da biz öyle demedik aslında demeye başladılar. Yani yine çark ettiler. Millet kendinden olanı sever saygı gösterir. Ama kendisiyle değerleriyle uğraşanları da mutlaka tarihe gömer. Kastamonu’muza hizmet için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da burada ve yanınızdayız. Milletvekilimize İl Başkanımıza ve tüm teşkilatımıza özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı olarak 177 merkez köy muhtarları ile daha evvel bir araya geldiklerini hatırlatan Güzel, “Bu akşamda siz merkez mahalleleri muhtarlarımız ile hasbihal ve istişare etmek adına tüm teşkilat kademelerimiz ile sizleri dinlemek ve sözü size vermek adına buradayız. Toplantımıza iştirak eden tüm muhtarlarımıza tekraren teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

ÇELİK:  “KASTAMONU’DA AFETE UĞRAYAN İLÇELERİMİZDE YAKLAŞIK 900 KONUT YAPILACAK”

Kastamonu’da afete uğraşan ilçelerde yaklaşık 900 konut yapılacağını söyleyen Çelik, “Önümüzdeki döneme ilişkin yapılacak çalışmaların planlamaları hemen başladı. Ekipler nerelerde binalar yıkılacak nerelerde yapılacak, bunu hem Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız hem de TOKİ hızlı bir şekilde planladı. Kastamonu'da afete uğrayan ilçelerimizde yaklaşık 900 konut yapılacak. Bunların bölgeleri, projeleri tespit edilmiş durumda. Bir kısım ihaleler yapılmış, bir kısım ihaleler önümüzdeki günlerde yapılacak. Sadece Bozkurt merkezinde değil, 7-8 ilçemizi kapsayan Kastamonu’nun kuzey bölgesini kapsayan köy yollarımızda, çok ciddi hasarlar meydana geldi. 71 adet köprümüz maalesef çöktü. Bunlarla ilgili de bir kısmının ihalesi yapıldı, bir kısmının ihalesi yapılmak üzere hazırlıkları devam ediyor. Devletimiz hızlı bir şekilde olaya müdahale etti ve yaraları sardı. Sadece alt yapı anlamında değil, vatandaşlarımızın uğramış olduğu hasarlar konusunda yardım faaliyeti ve tespitleri hemen başladı” diye konuştu.

 “TÜRKİYE’NİN ENERJİDE DIŞA BAĞIMLI OLMASINI İSTEYEN BİR ZİHNİYET VAR”

Kendilerinin Bozkurt’ta yaraların sarılması noktasında gayret içerisinde iken muhalefetin de her zaman en iyi bildiğini yaptığını vurgulayan Çelik, “Diğer afetlerde en son yangın hadisesinde de, yangın afetlerinde de yaptığını yapmaya çalıştı. O da afetlerden siyasi çıkar devşirme, bunun için yalanlarla iftiralarla gündem oluşturma gayretinde oldular ama açık söyleyeyim milletimizin tokadı ile karşı karşıya kaldılar. Yani dediler ki HES patladı, şöyle oldu, böyle oldu, bunlar HES’e karşı zaten. Türkiye’nin enerjide dışa bağımlı olmasını isteyen bir zihniyet var. Dünya bunu istiyor, içerideki maalesef bizim muhalefet de bunun için çaba sarf ediyor. Türkiye yüzde 60 yerli enerjiye dönmüş, yani yüzde 60 yerli ve yenilenebilir enerjiye bu gayretlerle güneş enerjisi ile HES’le, diğer enerji yatırımlarıyla ulaşmış, bunu bir şekilde engelleme ve vatandaşın gözünde farklı bir noktaya getirme gayreti var. Bunlar HES’e karşılar böyle bir hadisenin de HES’ten kaynaklandığını söyleyerek, bak bizim söylediğimiz doğruydu bak neye neden oldu gibi bir yalana başvurdular. Ben bunu televizyonda da söyledim. Basın yayın aracılığıyla da ilk günlerden itibaren dile getirdim. Bilim adamları izah etiler. Bakanlarımız, Genel Müdürlerimiz izah ettiler ki böyle bir şey zaten yok. Oradaki HES sadece bir halı saha büyüklüğünde su tutuyor. Yani bir HES barajı ortada yok. Yani bu iftirayı atarken bile, oradaki HES’in nasıl bir HES olduğunu dahi bilmeden biz atalım iftirayı yalanı hemen kanar kanar. Böyle bir algı böyle bir anlayış içerisinde olan bir muhalefet var. CHP Milletvekilimiz de maalesef gitti HES’in orada video çekerek bu iş HES’ten kaynaklandı diye yayın yaptı. Milletin tepkisiyle karşı karşıya kaldılar. Çünkü bu yalanı devam ettirme şanslarının olmadığını gördüler. Şimdi çark etmeye çalışıyorlar ama millet bunu artık yemez. Sizin ne olduğunuzu millet gördü, görmeye devam ediyor” şeklinde konuştu.

 “KASTAMONU’DA MUHALEFET, YALANLARLA YERELDE MİLLETİ YANLIŞ YERLERE SEVK ETMEYE ÇALIŞIYOR”

CHP’nin yurtlar konusundaki yalanlarıyla bitmediğini dahasının da olduğunu söyleyen Çelik, şöyle konuştu: “Kılıçdaroğlu ne diyor, ‘Kürt sorunu. Kürt sorunu noktasında bizim muhatabımız HDP’dir’ diyor. Bugün Türkiye’de HDP’nin PKK’nın sözcülüğünü yaptığını, meclisteki sözcülüğünü yaptığını herkes biliyor. Dolayısıyla HDP muhatabımız demek PKK muhatabımız demektir. Dolayısıyla hem CHP hem ittifak ortakları, buna HDP’de dahildir, ne yapmaya çalıştıklarını artık milletimize izah edemeyecek duruma gelmişlerdir. Onlara birileri yukarıdan şunu söyleyeceksin diyor, Kılıçdaroğlu çıkıyor söylüyor. KHK’dan atılanları geri alacağız diyor. CHP Genel Başkanının, terör örgütlerinin artık diliyle konuştuğunu ifade etmek zorunda kalıyoruz. Bunu söylemek istemesek de maalesef bu söylemlerden sonra bunu söylemek zorunda kalıyoruz. Bir ana muhalefet partisinin edeceği laflar değildir. Bakın Türkiye’nin terörle en güçlü mücadeleyi yaptığı bir dönemde, içerideki terörist sayısının 200’ün altına düşürüldüğü bir dönemde, Türkiye’nin sadece Türkiye’nin içinde değil dışarıdan yönelen tehditlere karşı kimseye aldırış etmeden kimsenin tehditlerine boyun eğmeden yerinde bertaraf etmek için dışarıda operasyon yaptığı dönemde maalesef bu söylemler artık milletimiz için dayanılmaz hale gelmiştir. Böyle bir şey olamaz. Buradaki milletvekili, il başkanı, bu CHP genel başkanının söyledikleriyle ilgili ne diyecekler merak ediyorum. O konulara hiç giremezler, hiç değinemezler. Çünkü onlar burada yalanla yerelde milleti yanlış yerlere sevk etmeye çalışıyorlar. Biz Türkiye’de ve dünyada neler olduğunu, CHP’nin de nerede saf tuttuğunu milletimize anlatmaya devam edeceğiz” (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER