‘Halk, sandıkta CHP’ye gereken cevabı verecek’

AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuşan İl Başkanı Doğan Ünlü, CHP’ye set sözlerle yüklendi

‘Halk, sandıkta CHP’ye gereken cevabı verecek’

AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuşan İl Başkanı Doğan Ünlü, CHP’ye set sözlerle yüklendi.

Ana muhalefet partisi CHP’nin Atatürk’ün kurduğu parti olmaktan uzaklaştığını ve farklı bir noktaya evrildiğini savunan Ünlü; “Önümüzde zorlu bir yol var. Bu zorlu yolları 19 yıldır kararlı bir mücadeleyle hep birlikte aştık. 2023 hedeflerine ulaşmak için hep birlikte çok çalışacağız. Beklenenin üzerinde büyük bir destekle, büyük ve güçlü Türkiye olma yolunda hep beraber ilerleyeceğiz. AK Parti büyük bir dava yeridir, büyük dava da halka hizmet etmeyi hakka hizmet etme anlayışıyla hizmete devam eden kadroların işidir. Biz de bu anlayışı temel ilkemiz edinmiş kadrolarız. Eğer bu gün Türkiye güçlüyse, gelişmiş ülkeler arasında hızla yukarılara tırmanıyorsa ve tüm insanlığın umuduysa bunu sağlayan irade Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bunu sağlayan AK Parti kadrolarıdır. Cumhuriyet Bayramı kutlamamız güzel bir şekilde oldu. Ben çok duygulanıyorum. Askerlerimizin yaptığı selamlamalar beni çok gururlandırdı. Çok güzel bir program yapılırken askerlerimiz o anda bir tarafta Türk Bayrağımız, bir tarafta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün posteri, bir tarafta da milletin oyuyla seçilmiş olan sayın Cumhurbaşkanımızın posterini açtılar. Bundan daha doğal, daha güzel başka ne olabilir? Bundan rahatsızlık duymuşlar. Bunların rahatsızlık duyduğu her şeyden biz rahatsızlık duymuyoruz. Milletimizin rahatsız olduğu şeylerden bunlar rahatsız olmuyorlar, ama bizim rahatsız olduğumuz şeyler onlara hoş geliyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın resmi bütün resmi kuruluşlarda asılı. Bugüne kadar tüm gelmiş geçmiş Cumhurbaşkanlarının da resimleri tüm resmi kuruluşlarda asılıydı. CHP Atatürk’ün partisinden çok uzaklaştı. Farklı kutuplara doğru evrildi. Bunlar Mustafa Kemal Atatürk’ün CHP’si değil, çok uzağında. Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine, düşüncelerine şimdiki CHP zihniyetinin yapmış olduğu hiçbir hareket uyuşmuyor. Onlar tamamen Atatürk’ün kurmuş olduğu partinin dışına savruldular, gittiler” dedi.

Geçtiğimiz 10 yılda Türkiye'nin şampiyonlar ligine çıktığını söyleyen Ünlü, şöyle devam etti; “Biz bu günlere, 24 saatini partimize adayanların mücadelesiyle geldik, biz bu günlere gece uykusundan vazgeçenlerin fedakarlıklarıyla geldik, biz bu günlere davamızın başarılı olması için dua eden büyüklerimizin desteğiyle geldik, biz bu günlere halkın rızasını gözettiğimiz için geldik. Bizim yolumuz Hazreti Mevlana’nın yoludur, bizim yolumuz yunusun yoludur, Bizim yolumuz Kastamonu’muzun manevi direği Şeyh Şaban-i Veli’nin yoludur. Biz bu yollardan yürümeye devam edeceğiz” dedi.

“HER ŞEYE RAĞMEN YATIRIMLAR HIZLI BİR ŞEKİLDE İLERLİYOR”

Pandemiye rağmen yatırımların devam ettiğini kaydeden Doğan Ünlü; “Her şeye rağmen ilimizdeki yatırımlar çok hızlı bir şekilde devam ediyor. AFAD binamız bitmek üzere, hep birlikte açılışını yapacağımız o gün de gelecek. Tosya hükümet konağımız bitti, Milli Eğitim yeni binamıza taşındı. Sel bölgesindeki çalışmalarımız oldu. Devletimiz afet yerlerinde her alanda çalışmalarını sürdürdüler. Bütün dünyaya örnek olacak şekilde de çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

“CHP’NİN MÜCADELESİ GENÇLİK VAKIFLARIYLA DEĞİL, TERÖR ÖRGÜTLERİYLE OLMALI”

Kastamonu'ya yeni yatırımlar kazandırmak için mücadelelerini sürdürdüklerini ifade eden İl Başkanı Ünlü; “Başkalarının mücadeleleri Kastamonu için değil, Kastamonu gibi bir dertleri yok. CHP’nin Kastamonu gibi bir derdi yok, Türkiye gibi, milletin menfaatleri gibi bir derdi yok. Bizim tek amacımız Kastamonu’muza hizmet etmek, ülkemize hizmet etmek ve halkımıza hizmet etmektir. Sosyal devlet olmanın gereğiyle de devletimiz ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlara yardım elini uzatıyor. Muhalefetin yalanları yanlışları bitmiyor. CHP, gençlerimize faydalı olan vakıfları eleştirirken kendilerine bakmıyor. Milli manevi değerlere sahip çıkan, gençlerimizi yetiştirmek için uğraş veren kuruluşlarla bir mücadeleye girme çabası içerisindeler. CHP’nin mücadelesi gençlik vakıflarıyla değil, terör örgütleriyle olmalı. CHP olduğu tarafı çok iyi biliyor. Gidiyorlar Boğaziçi’nde eylem yapan kişilere destek oluyorlar. Bu insanlar gerçekten milli-manevi değerlerine bağlı olan insanlar mı, yoksa terör örgütleriyle birlikte, bağı olan insanlar mı sizin çocuklarınız. Bizim dediğimiz çocuklar vatanını, dinini, bayrağını seven inançlı ve Türkiye’yi geleceğe taşıyacak evlatlarımızdır. Vakıfların yapmış olduğu tüm binalar devletimizin, Türkiye’mizin, milletimizin kurumları. Bu binalardan rahatsızlık duymalarına anlam veremiyoruz. Bu binaların ne ülkemize milletimize herhangi bir zararı yok bilakis daha çok faydası var. Gençlerimiz bizim için önemli onları bütün alanlarda donatmamız gerekiyor. Bu tür kuruluşlara destek olmamız gerekirken muhalefet her zaman olduğu gibi köstek oluyor'' diye kaydetti.

“HDP NEREDE, CHP ZİHNİYETİ ORADA”

İl Başkanı Doğan Ünlü son olarak şunları kaydetti; “Tek gayemiz terör örgütlerini ve ülkemize yönelik tehdidi ortadan kaldırmak. Bu sunulan tezkereye saatler kala CHP her zaman olduğu gibi ret oyu verdi. CHP zihniyeti, HDP zihniyetinin yanında olarak tezkereye ret verdi. Bunların yalanından, düzenbazlığından Kastamonu halkı da bıktı. Bunların yaptıklarını Kastamonu halkı görüyor. Seçimde CHP yerle yeksan olacak, halk gereken cevabı verecek. HDP nerede, CHP zihniyeti orada. CHP, HDP’nin oylarını alma çabası içerisinde. Halkımız her şeyi görüyor, bundan önceki seçimde nasıl sandığa gömüldülerse ileriki seçimde de sandığa gömülecekler” dedi. (Burak Yumukoğlu)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER