'Hakkı Köylü aylardır ortalarda yok'

Şehit Şerife Bacı'yı anma yürüyüşünün iptal edilmesine tepki gösteren Erbilgin, 'Sarıkamış' örneğini vererek, '' Burada toplumla doğru bir bağ kuramadığımızı düşünüyorum'' dedi

'Hakkı Köylü aylardır ortalarda yok'CHP İL BAŞKANI ERBİLGİN'DEN AK PARTİ İL BAŞKANI ÜNLÜ'YE GÖNDERMELİ CEVAP:

'Hakkı Köylü aylardır ortalarda yok'

Şehit Şerife Bacı'yı anma yürüyüşünün iptal edilmesine tepki gösteren Erbilgin, 'Sarıkamış' örneğini vererek, '' Burada toplumla doğru bir bağ kuramadığımızı düşünüyorum'' dedi.

AK Parti İl Kadın Kongresi'nde uyulmayan sosyal mesafe kurallarını da hatırlatan Erbilgin, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü'nün söylemlerine de cevap verdi.  AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü üzerinden İl Başkanı Ünlü'ye yüklenen Erbilgin, '' Milletvekilimiz şu nedenle kamuoyunun önünde değildir diye nezaketen bir açıklama bile yok'' ifadelerini kullanarak tepkisini dile getirdi.  İGM'de yaşanan Cumhur İttifakı tartışmasındaki diyaloglara da dikkat çeken Erbilgin, 'İktidar utanma duygusunu kaybetmiştir' ifadelerine yer verdi.

 

ANMA YÜRÜYÜŞÜNÜN İPTAL EDİLMESİNE TEPKİ GÖSTERDİ

Erbilgin, 18-21 Şubat 2021 tarihleri arasında yapılması planlanan ancak hava şartları nedeniyle iptal edilen 'Şerife Bacı’nın Şehit Oluşunun 100;’üncü Yılında 100 Şerife Bacı Yürüyor' isimli yürüyüş hakkında şöyle konuştu;  “Şehit Şerife Bacı’nın 100. yılı nedeniyle planlanmış olan 100. yıl yürüyüşünün iptal edildiğini dün valiliğimiz kanalıyla öğrendik. Bir süredir doğru bulmadığımız birkaç başlığı bu yönüyle sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bizim İstiklal Yolumuz gibi, Şehit Şerife Bacımız gibi yine bu ülke için önemli olan ve Sarıkamış Şehitleri için yapılan yürüyüşleri hepimiz biliyoruz. Biz bu tür Sarıkamış yürüyüşlerinin iptal edildiğini duymadık. Şimdi hem Şehit Şerife Bacı’nın yaşadığı şartları anlamak için bir yürüyüş düzenliyoruz, hem de hava şartları nedeniyle bu yürüyüşü iptal ediyoruz. Burada toplumla doğru bir bağ kuramadığımızı düşünüyorum'' dedi.

''KONGRELERİNDE SOSYAL MESAFEYİ YOK SAYDILAR''

Geçtiğimiz günlerde İGM'de yaşanan Cumhur İttifakı tartışmalarına da değinen Erbilgin, İGM Başkanı Güray Parçal'ın Hanönü Meclis Üyesi'ne 'Erkeklik yapma' yönündeki söylemlerine tepki gösterdi.  İktidarın 'utanma duygusu'nu kaybettiğini savunan CHP İl Başkanı, şöyle devam etti; ''Bu şehrin İl Genel Meclisi’nde Cumhur İttifakı’yla yaşadıkları sıkıntıları bir ‘erkeklik’ kavramı üzerinden açıklamaya çalışanlar, ‘sırtına sardığı çocuğuyla yollara düşen Kastamonu kadını’ diye hiç utanmadan Şehit Şerife Bacı üzerinden kavramlar kullanacaklar. Kaldı ki sosyal mesafe kurallarını yok saydıkları Kadın Kolları Kongresi’nde de aslında kadınlara ne kadar önem verdiklerini gördük. Dolayısıyla burada AK Parti İl Başkanı’nın kankası İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal’ın bu şehri doğru temsil etmediğini bir kez daha görmüş olduk'' ifadelerine yer verdi.

 “SANKİ PUSUYA YATMIŞÇASINA…”

İl Başkanı Erbilgin, kar yağışı nedeniyle belediyeye gelen eleştirilerin olduğunu ve bunun da olabileceğini belirterek MHP İl Başkanı Emin Çınar'a şu eleştirilerde bulundu;“ Sanki pusuya yatmışçasına AKP’li birçok yöneticinin sosyal medya üzerinden MHP Belediye Başkanı Vidinlioğlu’nu eleştirdiğini birlikte gördük. Ama ne hazin ki bir partinin il başkanı süreci toparlamak adına sosyal medya hesabı üzerinden AKP İlçe yöneticilerine cevap vermek zorunda kalmıştır. Bir il başkanına yakışan tavırlar değildir. Murat Karakaş’ın paylaşımlarının altına ‘Hayırdır Murat ne oluyor, nereye gelme?’ diyen bir MHP İl başkanı geldiği yer açısından şapkasını önüne koyup düşünmek zorundadır.”

“AKP’NİN İL BAŞKANI UTANMA DUYGUSUNU KAYBEDELİ ÇOK OLMUŞTUR”

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü’nün toplantı ve kongrelerde, CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı’ya “Muharrem İnce ile beraber istifa edecek misiniz?” sorusu üzerine; “AKP’nin İl Başkanı utanma duygusunu kaybedeli çok olmuştur. Doğan Ünlü diyor ki Milletvekili Hasan Baltacı’ya ‘Muharrem İnce ile beraber istifa edecek misiniz?’ Partisinin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakanı Ahmet Davutoğlu, Bakanı Ali Babacan, damadı Berat Albayrak, Doğan Ünlü’nün kendi partisinden istifa etti. Cumhurbaşkanının damadı ortalarda yok, nerede olduğunu kimse bilmiyor. Bunlarla ilgili bir partinin, Cumhurbaşkanı, Başbakanı, Bakanı damadı hepsi istifa etmiş bunlara dönüp bakmamış utanmamış bu şehrin Milletvekiline diyor ki ‘Siz partinizden istifa edecek misiniz?’Ben cevap vereyim sizin bu ülkeye ve Kastamonu’ya uğrattığınız bu yıkımı yeniden inşa etmek ayağa kaldırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Ta ki o güne kadar mücadelemizden bir adım geri atmayacağız. Ta ki bu ülke tam bağımsız bir ülke, ekonomik bağımsızlığını sağlamış bir ülke olasıya kadar da bu mücadeleyi Milletvekilimizle beraber sürdüreceğiz” dedi.

“HAKKI KÖYLÜ AYLARDIR ORTADA YOK”

Kastamonu’nun 3 milletvekili olduğunu ancak AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü'nün  aylardır ortada olmadığını belirten Erbilgin; “Doğan Ünlü, Hasan Baltacı için ‘İstifa edecek misiniz?’ diye soruyor. Hakkı Köylü aylardır ortalarda yok. Bu vekilimiz devletten maaşını alıyor. Milletvekilimiz şu nedenle kamuoyunun önünde değildir diye nezaketen bir açıklama bile yok. Bu milletin oylarıyla seçildiniz aylardır ortalarda yoksunuz. Önce Doğan Ünlü kendi Milletvekilini halkın önüne çıkarmalıdır. İl Başkanı olarak görebilir, İl Başkanı olarak bu şehrin sorunlarıyla ilgilenmek Doğan Ünlü’nün görevidir'' dedi.

 “DAHA ÇOK BU MEMLEKETLE İLGİLİ İŞ, AŞ DERDİYLE UĞRAŞIN”

Kastamonu’da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilçelerde meydana gelen elektrik kesintilerine değinen İl Başkanı Erbilgin; “Önemli bir kar yağışı yaşanıyor. Sahilde özelliklede Doğanyurt ve Çatalzeytin’de. Buralarda ve birçok yerde elektrikler yok. Vatandaş bir gün faturayı geciktirse hemen zammı işleten bir sistem var. Öyleyse kaliteli ve nitelikli hizmet almak hepimizin hakkı. Bir an önce bölgelerde yaşanan elektrik kesintilerinin giderilmesi gerekli. Hastası olan, çocuğu olan, yaşlısı olan var. Doğan Ünlü bunlarla uğraşacağına bütün herkesi bu işlere sevk etsin çözsün.  Yine geçen yaptığı açıklamada 197 sayfalık hizmet açıklamasında daha çok devletin yapması gereken şeyleri AKP ihracatı gibi sunması manidar. Sanırım böyle giderse artık toplantıları bürokratlarla yapmaya başlayacaklar. Bırak devlet çalışsın. Açıklama yapması gerekenler yapsın. Siz daha çok bu memleketle ilgili iş, aş derdiyle uğraşın” dedi. (Zehra Beyza Güler)


Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2021, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER