Güzel'den hizmet dökümü

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel, geride kalan bir yıllık görev süresini değerlendirdi

Güzel'den hizmet dökümü

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel, geride kalan bir yıllık görev süresini değerlendirdi. Yaptıkları çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunan Güzel, merkez ilçede AK Parti'nin 25 bin üyeyi geçtiğine vurgu yaparak, Kastamonu'nun kuzey kesimlerinde yaşanan afet sonrası gerçekleşen uygulamalar hakkında da bilgi verdi.

Öncelikle toplantımıza katılan değerli basın mensuplarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Bilindiği üzere 11 Ağustos tarihinde meydana gelen ve Kastamonu ilimizin Abana, Bozkurt, Azdavay, Pınarbaşı, Küre, İnebolu, Şenpazar, Devrekani, Çatalzeytin ve Daday ilçelerini etkileyen sel felaketi sebebiyle selden etkilenen tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Sel felaketi sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Rabbimden rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Kastamonu'da yaşanan sel felaketi nedeniyle hayatını kaybedenlere başsağlığı dileyerek sözlerine başlayan Merkez İlçe Başkanı Güzel, afetin ilk anından itibaren hükümet ve devlet yetkililerinin teyakkuz halinde büyük çaba gösterdiğini ifade ederek, ''Bu aşamada başta İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu olmak üzere, İl Milletvekillerimiz ve İl Başkanımız ile birlikte bölgeye hareket edilmiş arama kurtarma faaliyetlerine bizzat iştirak edilmiştir. Ayrıca bölgeye gönderilen bakanlık arama kurtarma ve askeri helikopterleriyle en hızlı şekilde kurtarma faaliyetleri yürütülmüştür'' dedi.


'PATLATAN BİR HES BULMAK İÇİN ÇABALADILAR'

Afetin hemen ardından ve daha sonra kademeli olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Güzel,  CHP Milletvekili Hasan Baltacı ve CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin'in afetin ilk anlarından itibaren kara propaganda yaptığını iddia ederek, ''Milletin yaralarını sarmak yerine yapılan çalışmaları yok saymak, devletin ve hükümetin gücünü karalamak yönünde açıklamalar yapmışlardır. Önce HES patladı yalanı ile günlerce patlayan bir hes bulmak için çabalamışlar, akabinde çalışmaların yetersiz olduğu, yüzlerce cesetin olduğu şeklinde yalan algı üretme gayretine girmişlerdir. Bölgede acı yaşayan hemşehrilermizin daha çok üzülmesine sebebiyet vermişlerdir. Hatta Bozkurt Devlet Hastanesinin ilk gün selden etkilenmesi sebebiyle sahra hastanesine çevrilen Caminin Cuma namazında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için boşaltıldığını iddia etmişlerdir. Kendilerine sosyal medyadan cevap vermiştim ancak buradan yinelemek istiyorum. Bölgedeki Cami içersindeki hastalar Bozkurt Devlet Hastanesinin kullanılabilir hale getirilmesiyle hastaneye nakledilmiş ve cami bölgemizdeki Müslüman halkın namaz kılabilmeleri için Cuma Namazında açık hale getirilmiştir. Maalesef bundan dahi rahatsız olduklarını açıkça göstermişlerdir'' dedi.

30 Ağustos 2020'de göreve geldiklerini ve görev sürelerinde bir yılın geride kaldığını hatırlatan Başkan Güzel, ''Şahsımıza tevdi edilen görevi layıkıyla yapabilmek adına kollarımızı sıvayarak çalışmaya başladık. Kastamonu da siyasete yeni bir soluk katmak ve siyasete uzak veya yakın tüm vatandaşlarımızı kucaklamak adına gecemizi gündüzümüze katarak 1 yıl gibi bir süreyi geride bıraktık. Bugün de hem bu 1 yılın muhasebesini yapmak hem de gelecek dönemdeki yol haritamızdan bahsetmek adına sizlerle bir araya geldik'' dedi.

BİR YILDA 300'DEN FAZLA ZİYARET

Bugüne kadar geride kala süre içerisinde il merkezinde 300'den fazla ziyaret gerçekleştirdiklerine vurgu yapan Güzel, Pandemi döneminde Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesi'yle de yakından ilgilendiklerini hatırlatarak, ''Pandemi döneminde bir tek hastamızın dahi problem yaşamaması adına çalışılmıştır. Bu dönemde en uzak ilçelerimizde dahi gelen hastalar herhangi bir problem yaşamadan tedavileri sağlanmıştır. Buradan İl Sağlık Müdürümüz ve Eğitim Araştırma Hastanemiz idareci, doktor ve sağlık çalışanlarına da özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Pandemi döneminin sıkıntılarını en yoğun şekilde yaşayan ancak çalışmalarında bir an olsun eksiklik göstermeyen sağlık çalışanlarımız takdir ve teşekkürün en büyüğünü hak ediyorlar'' dedi.

Kastamonu Merkez ilçenin 177 köye hitap ettiğini kaydeden Başkan Güzel, muhtarlarla da istişare toplantıları gerçekleştirdiklerini kaydederek, ''Kastamonu coğrafyası itibariyle köyleri de çok olan bir ilimizdir. Muhtarlarımızın taleplerinin yerine getirilmesi ve köylerde yaşayan halkımızın problemlerinin çözümü noktasında yapmış olduğumuz bu toplantılarımız büyük takdir görmüştür'' dedi.

Ayrıca şehir merkezindeki 20 mahallede de parti yetkilileriyle mahalle toplantılarına katıldıklarını kaydeden Güzel, sorun ve talepleri dinlediklerini sözlerine ekledi. Üye çalışmalarına da hız verdiklerini kaydeden Güzel, merkez ilçede 25 bin AK Parti üyesine ulaştıklarını sözlerine ekleyerek, ''Cuma programları düzenlenerek her hafta farklı bir merkez köyümüzde Cuma namazı kılınarak, namaz öncesi ve sonrasında köydeki hemşehrilerimiz ile bir araya gelinmiş istek ve taleplerinin çözümü noktasında çalışmalar yapılmıştır. Toplamda 1 yıl içersinde 177 merkez köyümüzün 47'si ziyaret edilmiştir'' diye kaydetti.

Çalışmalara gece gündüz devam edeceklerini sözlerine ekleyen Güzel, ''AK Parti olarak milletinin refahı için 19 yıldır gece gündüz demeden çalışıyor ve sadece kendimiz ile yarışıyoruz. İlimiz için her şeyin en iyisini yapmak gayesi ile hareket ediyoruz. Kastamonu'yu bir turizm başkenti yapmak, ilimizin tarihi ve turistik tüm potansiyelini her alanda ortaya çıkarmak, sanayi ve teknoloji alanında ilimizi hatrı sayılır bir yere getirmek, daha yaşanılır bir Kastamonu için durmadan koşturmak bizlerin gayesidir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız ile, göz aydınlığımız gençlerimiz ile el ele kol kola 2023 hedeflerimize yılmadan yorulmadan koşacağız. Kastamonu'muz her şeyin en iyisini hak ediyor. Şahsım ve tüm yönetim kurulumuz adına toplantımıza katılımlarınızdan dolayı sizlere kalbi şükranlarımı sunuyorum'' diye kaydetti. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER