Erbilgin'den yalanlama

CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Belediye Meclis Toplantısı'nda Başkan Galip Vidinlioğlu'nun suya yüzde 30 zam yapılmasının ardından yaptığı açıklamada "İstanbul Büyükşehir Belediyesi suya %80 zam yaptı'' ifadelerini yalanladı

Erbilgin'den yalanlama

CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Belediye Meclis Toplantısı'nda Başkan Galip Vidinlioğlu'nun  suya yüzde 30 zam yapılmasının ardından yaptığı açıklamada "İstanbul Büyükşehir Belediyesi suya %80 zam yaptı'' ifadelerini yalanladı. Başkan Vidinlioğlu'nun talihsiz bir açıklama yaptığını ve olayı çarpıttığını savunan Erbilgin, doğru olanın ise İSKİ’nin su zammı teklifinin İBB Meclisi’nde reddedildiği olduğunu savundu.

Erbilgin, şu ifadelere yer verdi;

''Belediye Başkanı Sayın Galip Vidinlioğlu Kastamonu'da yapılan su zammı ile ilgili "İstanbul Büyükşehir Belediyesi suya %80 zam yaptı." gibi talihsiz, yanlış ve çarpıtma bir ifade kullanmıştır. Düzeltmelidir. Doğrusu şudur: İSKİ’nin su zammı teklifi İBB Meclisi’nde reddedildi  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nde, İSKİ'nin yüzde 23'lük su zammı teklifi oy çokluğuyla reddedildi.'' (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER