‘Daha yapacak çok işimiz var’

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ulaşım alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi almak ve incelemelerde bulunmak üzere ilimizi ziyaret etti

‘Daha yapacak çok işimiz var’

 

AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINI ZİYARET EDEN ULAŞTIRMA BAKANI KARAİSMAİLOĞLU;

‘Daha yapacak çok işimiz var’

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ulaşım alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi almak ve incelemelerde bulunmak üzere ilimizi ziyaret etti. Kastamonu temasları kapsamında; AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Bakan Karaismailoğlu, ilimizde yapılan çalışmalar ve gelecek projeler ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ziyaret kapsamında gerçekleştirilen toplantıda; Bakan Adil Karaismailoğlu, AK Parti Milletvekili Metin Çelik ve İl Başkanı Doğan Ünlü birer konuşma yaptı.

ÜNLÜ’DEN HAVALİMANINA ‘CAT2’ SİSTEMİ TALEBİ

AK Parti İl Başkanlığı’ndaki toplantıda ilk konuşmayı yapan İl Başkanı Doğan Ünlü, Kastamonu Havalimanı ile ilgili taleplerini dile getirdi. Ünlü; “Özellikle sisli havalarda uçaklarımızın inişlerinde zorluk çekiyoruz. Bununla ilgili de ‘CAT2’ denilen sistemi de havalimanımıza kazandırılmasını talep ediyoruz. Apronun genişletilmesi ve idari binanın yapılması ile birlikte havalimanımız daha kullanışlı hale gelecektir. Bizim İstanbul’daki nüfusumuz fazla ama Anadolu yakasından uçak seferlerimiz yok. Anadolu yakasına da uçak seferlerimizin başlatılmasını hem İstanbul’da yaşayan Kastamonulular adına hem de memleketimiz adına talep ediyoruz. Bu yapıldığı takdirde yaklaşık bir milyona yakın hemşehrimizinde talebini yerine getirmiş olacağız” dedi.

ÜNLÜ “TREN” DEDİ, BAKAN “DUYMADI”

İnebolu sahil tahkimatı ve deniz dolgusu projelerinin olduğunu hatırlatan İl Başkanı Ünlü; “Bir hayalimiz var; 2023 yılına gelirken Kastamonu’da deniz dolgusu yaparak, deniz dolgusu üzerinde Millet Bahçesi’ni inşa etmek, Millet Bahçemizde de İstiklal Müzesi’ni hayata geçirmek, bunların açılışını da sayın Cumhurbaşkanımızın ve siz değerli bakanlarımızın katılımıyla 2023 yılında İstiklal Yolu’nda hem Türkiye’ye, hem dünyaya bir mesaj vermiş oluruz. Bu konuda da desteklerinizi bekliyoruz. Bakanlığımızın ilimizde güzel projeleri var. Karabük-Çankırı’da olan demiryolunu Kastamonu’ya kadar ulaştırılmasını talep ediyoruz. Bu konuda da sizlere güveniyoruz” şeklinde konuştu. Ancak Bakan Karaismailoğlu, demiryolu konu hakkında bir açıklamada bulunmadı.

ÇELİK: “TÜM İLÇELERİN TALEPLERİNİ İLETTİK”

İlimizi ziyaret eden Bakan Adil Karaismailoğlu’na ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek söze başlayan AK Parti Milletvekili Metin Çelik ise; “2002 yılından bu tarafa; Cumhurbaşkanımızın liderliğiyle başlayan ulaşım hamlesinin Kastamonu’da ki örneklerini sayın bakanımız olsun, değerli il başkanımız olsun anlattılar. Kastamonu’muzda, hem karayolu ulaşımı hem de hava yolu ulaşımı anlamında güzel projelere imza attık. Bundan sonra da özellikle bakanımızın bugün ki ziyaretlerinde edineceği izlenimler ve geleceğe dönük öngörüler anlamında bazılarını yerinde göreceğiz, bazılarını bakanımızla geliş-gidişlerimiz arasında konuşuyoruz. Tüm ilçelerimizin taleplerini önümüzde ki süreçte hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

TAŞKÖPRÜ YOLUNA SICAK ASFALT SÖZÜ…

Bakan Adil Karaismailoğlu’nun Kastamonu ziyareti kapsamında, Taşköprü  Belediye Başkanı Abdullah Çatal da, Taşköprü-Kastamonu karayolunun asfaltlanması için talepte bulunarak dosya sundu. Belediye Başkanı Çatal, ayrıca yapımı devam eden ve Taşköprü için büyük önem arz eden Taşköprü Organize Sanayi Kavşağının yapımının hızlandırılması talebinde de bulundu. Bakan Karaismailoğlu da Çatal’a her iki talebinin de 2021 yılı yatırım programına alınacağı sözünü verdi.

KARAİSMAİLOĞLU: “BÜYÜK MÜCADELELER VERİYORUZ”

İl Başkanlığı’ndaki toplantıda partililere hitap eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, binlerce yıllık tarihi, zengin kültürü ve gelenekleri ile ülkemizin cennet köşesi olan Kastamonu’ya geldiği için mutlu olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı; “Bizler, gücümüzü; bölünmez bütünlüğümüzden ve ilelebet sahip çıkacağımız bağımsızlığımızdan alıyoruz. Bugün dahi, milli değerlerimiz ve ortak hedeflerimizle, şanlı bayrağımızın altında birleşerek büyük mücadeleler veriyoruz. Ancak biliyoruz ki, hiçbir güç veya düşmanca yaklaşım bize boyun eğdiremez ve bizi yolumuzdan döndüremez. Bizim davamız, Anadolu’nun kapılarını açan Sultan Alparslan’a kadar uzanıyor. Bugün ise sadece bir ülke ve bölge değil, bir dünya vizyonu sunan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yönünü tayin ediyor. Ulaştırma ve altyapı politikalarımızı da Cumhurbaşkanımızın dediği gibi dünyanın en güçlü 10 ekonomisinden biri olma yolunda ilerleyen ülkemize yakışır eserler vermek üzere hayata geçiriyoruz. Ülkemizi dünyanın en büyük lojistik güçlerinden biri haline getirmek için, aklın ve bilimin ışığında, dev projelerimizi tamamlıyor, yerli ve milli teknolojilerimizi üretiyoruz.”

“7 MİLYAR TL’LİK 8 KARAYOLU PROJEMİZ DEVAM EDİYOR”

Kastamonu’da çok çalışacaklarını ve pek çok projeyi hayata geçireceklerini ifade eden Bakan Karaismailoğlu; “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak Kastamonu’nun ulaşım ve iletişim altyapısı için 6 milyar lira üzerinde yatırım yaptık. Bölünmüş yol uzunluğunu 47 kilometreden, 329 kilometreye çıkardık. Çankırı’ya bölünmüş yol ile bağladık. 2016 yılında açtığımız Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli ile Çankırı-Kastamonu arasını 2,5 saatten 1,5 saate düşürdük. Ilgaz Tüneli ile Kastamonu ve Çankırı arasındaki yolun ulaşım standardını yükseltmekle kalmadık, Kastamonu ve Sinop gibi sahil kesiminde yer alan merkezlerin iç kesimlerle olan bağlantısını ve aynı bölgede yer alan Kuzey TETEK Hattına ulaşımı da kolaylaştırdık. Bugün de yine Kastamonu’da yaklaşık 7 milyar Lira tutarında 8 karayolu projemiz devam ediyor. Buraya gelmeden önce Kırık Barajı Varyant Yolu Şantiyesini ziyaret ettik. Gün içerisinde de Daday Yolu’nda, Azdavay Yolu’nda ve İnebolu Yolu ve Tünellerindeki çalışmalarımızı inceleyeceğiz. Bu yaptığımız yatırımların Kastamonu’ya getireceği ekonomik fayda harcanan 7 milyar liranın kat be kat üzerinde olacak. Çünkü yollar akarsu gibidir, geçtikleri yere can katar” şeklinde konuştu.

“DENİZCİLİKDE DE ÇOK ÖNEMLİ YATIRIMLAR GERÇEKLEŞTİRDİK”

İlimizde ki yatırımları sadece karayolu projesiyle sınırlı tutmadıklarını, Kastamonu’da ki ulaşım altyapısını tüm ulaşım şekilleri ile bütünleşik bir şekilde planlandığını söyleyen Bakan Adil Karaismailoğlu; “Havalimanımız özellikle Kastamonu ve civarındaki turistik bölgeler ile Ilgaz Kayak Tesisleri'ne ulaşım kolaylığı sundu. Turizm sektörünün canlanmasına ve gelişmesine büyük katkı sağladı. Kastamonu‘ya denizcilik alanında da çok önemli yatırımlar gerçekleştirdik. Bozkurt-İlişi, Doğanyurt, Abana, İnebolu-Gemiciler, Cide-İlyasbey, İnebolu Özlüce, İnebolu-Evrenye ile birlikte, Denizkonak, Uğurlu ve Çamaltı balıkçı barınaklarının yapım ve onarım işlerini tamamladık. Kastamonu-İnebolu Limanı Tevsii 2’nci kısım inşaatı ile Kastamonu-Harmason ve Kastamonu-İnebolu Boyranaltı sahil tahkimatı inşaatlarını bitirdik. Şu anda Abana ve Çatalzeytin sahil tahkimatı inşaatları da devam ediyor. İnşallah 2021 yılında tamamlamış olacağız. Kastamonu’nun ulaşım ağlarını imar ederken, iletişim altyapısını güçlendirmeyi de unutmuyoruz” ifadelerini kullandı.

KASTAMONU İÇİN DAHA YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR”

Fiber optik kablo uzunluğunu 954 kilometreden 2 bin 801 kilometreye çıkardıklarını dile getiren Bakan Adil Karismailoğlu, sözlerine şu şekilde devam etti; “Hızlı internet kullanıcısı adeta yok iken, bugün 312 bin üstünde hızlı internet abonesi bulunuyor. Bizim medeniyetler kenti Kastamonu için daha yapacak çok işimiz, Kastamonu için harcayacak daha çok mesaimiz var. Biz hizmet için siyaset yapıyoruz ki, şehirlerimiz gelişsin, ülkemiz gelişsin, vatandaşlarımız geleceğe güvenle bakabilsin. Ancak; siyaseti millet için yapmıyorsanız, ülkenizin, milletinizin geleceğini değil, kendi menfaatinizi düşünüyorsanız, AK Parti’nin yakaladığı başarıyı ancak ve ancak rüyanızda görürsünüz. Ülkesine hizmet etme aşkıyla yanıp tutuşan bizler bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da birlik ve beraberlik içinde bu yolda yürüyeceğiz. Sizler bizim gözümüz, kulağımız, elimiz, kolumuzsunuz. Partimizin temelini hizmet için çalışan arkadaşlarımız, kardeşlerimiz yani sizler oluşturuyorsunuz. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde toplumun tüm kesimlerinde oluşan birlik ve beraberlik ortamını her daim diri tutmalıyız. Ülkemizin bugüne kadar kazandıklarını, ülkemizin yükseldiği konumu en iyi şekilde korumalı, görmeyen gözlere göstermeli, duymayan kulaklara duyurmalıyız.” (Hüseyin Hüsnü Aykaç)

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2020, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER