Müzik indir

25 Kasım 2020 Çarşamba

‘Böyle giderse, hastane kapasitesi yetmeyecek’

Çınar: MHP'nin ‘hayırları’ Türk milletinin hayrına

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi, Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu Milletvekili Emin Çınar, partisi tarafından Tosya’da düzenlenen açık hava mitingine katıldı.

28 Ekim 2015 Çarşamba 12:56
Çınar: MHP'nin ‘hayırları’ Türk milletinin hayrına
 Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi, Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu Milletvekili Emin Çınar, partisi tarafından Tosya’da düzenlenen açık hava mitingine katıldı. Tosya Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen ve Tosyalıların yoğun ilgi gösterdiği açık hava mitinginde konuşan Çınar, Tosyalılardan 1 Kasım’da kendilerini desteklemelerini istedi.
7 Haziran seçimlerinden bugüne partisinin gerçekte nelere ‘hayır’ dediğini madde madde açıklayan Çınar, “MHP'nin ‘hayırları’ Türk Milleti'nin ‘hayrına’ olanlardır” dedi. 
Milletvekili Emin Çınar sözlerine şu şekilde devam etti: “Türkiye'nin daha güçlü yarınlara ulaşması için herkesten daha fazla sorumluluk aldığının bilinciyle hareket ediyoruz. 7 Haziran'dan bu yana şahsi bir takım hesaplarla birileri ülkenin geleceğini karanlık mecralara sürüklemek isterken, MHP'nin ortaya koymuş olduğu hassasiyet ve kimilerine göre ‘hayırcı’ tutumunu bu ölçüde değerlendirmek gerekir.
Bölücülüğe, bölünmeye, zayıflamaya, Türk milli kimliğinin ve kültürünün yozlaşmasına, vatanın kan deryasına dönmesine, kardeş kavgasıyla içerisinden çıkılamaz bir döneme girilmesine ‘tümüyle siyasi hesaplarla’ hareket eden birileri ‘her şeye evet demiş’ olsa da, MHP Türk milleti için yanlış bulduğu, aleyhine olduğunu herkesten önce gördüğü, zarar vereceğine inandığı ne varsa hepsine ‘siyasi hesaplardan uzak’ bir yaklaşımla ‘hayır’ demiştir.

“BİR YERDE İHANET VARSA MHP ORADA YOKTUR”

Dolayısıyla MHP'nin ‘hayırları’ Türk Milleti'nin ‘hayrına’ olanlardır. Çünkü ülkemiz üzerinde hesap yapanlarla, PKK'nın bu zamana kadar ki taleplerinin her birine ‘evet’ diyen güruha karşı MHP Türk Milleti'nin ‘hayırlarını’ savunuyor.
Bir yerde ihanet varsa MHP orada yoktur, bir yerde şehit kanları üzerinden pazarlıklar yapılıp teröristler baş tacı ediliyorsa MHP orada asla durmaz. Bir yerde milletin hakkı elinden alınmaya gayret ediliyorsa MHP asla orada bulunmaz, bir yerde millet aldatılıyorsa MHP orada var olmaz. Dahası tüm bunlar olurken herkes geri çekilse, korksa, sinse dahi MHP duruşundan asla taviz vermez, kararlılığından hiçbir şey kaybetmeden millet için doğru olan ne gerekirse onu yapar.
MHP sözde çözüm sürecinin devam ettirilmesine hayır demiştir. MHP Anayasanın ilk dört maddesinin değiştirilmesine hayır demiştir. MHP, 17-25 Aralık dâhil tüm yolsuzlukların üzerinin örtülmesine hayır demiştir. MHP hangi gerekçeyle olursa olsun, Cumhurbaşkanının anayasayı ihlal etmesine, tek adama dayalı karanlık bir rejime kapı aralanmasına hayır demiştir. MHP azınlık hükümetinin kurulmasına hayır demiştir. MHP erken seçime hayır demiştir. MHP seçim hükümetine hayır demiştir. MHP koalisyon kurulması için sunmuş olduğu dört şartının kabul edilmediği her hesaba hayır demiştir. Oysa MHP dört şartının kabul edildiği HDP haricindeki herkesle koalisyon yapmaya hazır olduğunu açık yüreklilikle her defasında söylemiştir. Durum böyleyken, PKK'ya evet deyip, MHP'ye hayır demek birilerine zor ve zül gelebilir. Zaten AKP ve yandaşlarının MHP'yi bu yönde tanımlamalarından başka daha doğal bir durum da olamaz. CHP'nin AKP'ye özenerek MHP'ye yine ‘hayırcı’ yakıştırmasını yapması ise bambaşka bir komedi konusudur. Zira AKP'nin her şartına ‘evet’ diyenlerin bir netice alamadıkları, yani koalisyon kuramadıkları, aldatıldıkları ortadadır.”

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV