CHP Kadın Kolları’nda bayrak değişimi

Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu Kadın Kolları’nda bayrak değişimi gerçekleşti

CHP Kadın Kolları’nda bayrak değişimi

Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu Kadın Kolları’nda bayrak değişimi gerçekleşti. Yaklaşık 3 yıldır Kadın Kolları İl Başkanlığı görevini sürdüren Hakime Salman, başkanlığı  Gülcan Topaşabanoğlu’na devretti. CHP Kadın Kolları MYK Üyesi Merve Kır’ın da katılımıyla gerçekleşen devir programında Salman, “İsimler değişir; Hakime gider, Gülcan gelir ama davamız bakidir” derken, Kır ise “Hâkime Başkanımıza çok teşekkür ediyorum, çok emek verdi. Gülcan Başkanıma da yeni çıktığı bu yolda ekip arkadaşlarıyla beraber başarılar dilerim” dedi.

ŞABANOĞLU:  “BİZLERE DÜŞEN, ÖRGÜTLÜ KADIN GÜCÜNÜ İLERİYE GÖTÜRMEKTİR”

Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu Kadın Kolları İl Başkanlığı görevini Hâkime Salman’dan devralan Gülcan Topalşabanoğlu, bayrak değişimi programında şunları söyledi: “Şimdi bizlere düşen aldığımız bayrağı daha ileriye taşımaktır. Bizlere düşen mücadelemize yeni bir soluk katmak, örgütlü kadın gücünü, temsiliyetini ve eşitlik mücadelesini bir adım daha ileriye götürmektir. Bizlere düşen daha çok çalışmak, daha çok çaba ve gayret sarf etmektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun önderliğinde, Kadın Kolları Genel Başkanımız Aylin Nazlıaka ve yönetimi, Parti Meclisi Üyemiz ve Kastamonu Milletvekilimiz Hasan Baltacı ile İl Başkanımız Hikmet Erbilgin ve yönetiminin destekleriyle ilk seçimlerde iktidar olacak, Cumhuriyetimizi yeniden demokrasiyle taçlandıracağız.”

KIR: “BİZİM İÇİN KOLTUKLAR MÜHİM DEĞİLDİR''

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları MYK Üyesi Merve Kır ise, yolarının 'iktidar yolu' olduğunu söyleyerek, ''Kastamonu’ya kıymetli emekler vermiş Hâkime Başkanım sağlık sebeplerinden ötürü görevini ekip arkadaşı Gülcan Başkanıma devredecek. Bizim için koltuklar hiç mühim değildir. Bizim için önemli olan kadın mücadelesidir. Hepimiz çok kıymetliyiz. Çünkü bir eksilmede bir artırarak gitmektir hedefimiz. Bu sebeple kıymetli hizmetleri için Hâkime Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Çok emek verdi. Bundan sonra da yine beraberiz, birlikte yürüyeceğiz. Yine Gülcan Başkanıma da yeni çıktığı bu yolda ekip arkadaşlarıyla beraber başarılar dilerim” diye konuştu.

SALMAN: “İSİMLER DEĞİŞİR AMA DAVAMIZ BAKİDİR”

3 yıldır sürdürdüğü Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu Kadın Kolları İl Başkanlığı’nı sağlık sorunları nedeniyle Gülcan Topalşabanoğlu’na devreden Hakime Salman da ; “Yaklaşık 3 yıldır sürdürmüş olduğum Kadın Kolları İl Başkanlığı görevimi beraber yola çıktığımız Gülcan arkadaşıma devrediyorum. Bu bir bayrak devridir. Vazgeçmiyorum, sadece görevi arkadaşıma devrediyorum ve beraber tekrar yürüyeceğimizin garantisini de burada veriyorum. Toplam 11 ilçede Kadın Kollarımızı kurarak örgütümüzü baya genişlettik, büyüttük. Bu da bizim için bir gurur kaynağı. Yönetim kurulumuzla çok güzel iletişim halindeydik, hepsini tanımaktan çok onur ve gurur duydum. Eleştirildim, takdir gördüm. Haklı eleştirileri cebime koydum, haksız eleştirileri duymazdan geldim. Sadece şunu söylüyorum, ben sadece bayrağı devrediyorum. İsimler değişir; Hakime gider, Gülcan gelir ama davamız bakidir'' diyerek konuşmasını tamamladı. (Zehra Beyza Güler)

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2021, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER