'Cesaretin varsa, işsiz gençlerimizi ziyaret et'

AK Parti ve CHP Gençlik Kolları başkanları arasında yaşanan tartışma sürüyor

'Cesaretin varsa, işsiz gençlerimizi ziyaret et'

AK Parti ve CHP Gençlik Kolları başkanları arasında yaşanan tartışma sürüyor. 'Katar Protokolü' üzerinden geçtiğimiz günlerde AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Sayıkoğlu'nun eleştirilerine maruz kalan CHP Gençlik Kolları Başkanı Alican Yılmaz, yeni bir açıklama yaptı. Sayıkoğlu'nun planlanmış fotoğraflarla ve mevcut üyeleri ziyaret ederek 'bir şeyler yaptığını' iddia ettiğini söyleyen Yılmaz, ''Cesaretiniz varsa buyrun gelin işsiz gençlerimizi, atanamayan genç öğretmenlerimizi, geçim derdinden hayatına son vermiş gençlerimizin ailelerini, kepenk kapatmış genç esnaflarımızı, KYK borçları yüzünden evine haciz gelen gençlerimizi ziyaret edelim. Kimin alnı ak, kimin yüzü pak herkes bilsin, görsün. Sevgili genç arkadaşlarım içiniz rahat olsun. Çünkü bizleri 'malum' cemaatler yetiştirmedi' ifadelerini kullandı.

Farklı düşüncelere sahip insanların doğal olarak farklı açıklamalar yapabileceğini söyleyen CHP Gençlik Kolları Başkanı Alican Yılmaz, ''Fakat bu kişilerden biri bu konu hakkındaki son sözlerim şeklinde beyanat veriyorsa söyleyeceği yalan, atacağı iftira kalmamasındandır. Yani demem o ki sayın Sayıkoğlu yok öyle kaçıp gitmek. Boynunuzda genç kardeşlerimiz başta olmak üzere milyonların vebali varken, yol arkadaşlarımızdan ve halkımızdan aldığımız cesaretle gözümüz her zaman üzerinizde olacak. Ayrıca bahsettiğim ve sizin de bahsetmeye 'çalıştığınız' konunun başrolü bir madde değil maddelerden oluşan bir protokoldür. Tek bir madde aramak yerine bütün olarak protokolü okuma zahmetine girerseniz sizinde ne demek istediğimizi anlayabileceğinizi tüm kalbimle ümit ediyorum'' dedi.

''BİZLERİN KÜRŞATLAR İLE BOY BOY FOTOĞRAFLARI HİÇ OLMADI''

AK Partili mevkidaşının yanıldığını savunan Sayıkoğlu, ''Mevcut üyelerini gezmekle, resmî kurumları ziyaret etmekle, planlanmış fotoğraflar vermekle gençlerimiz için bir şeyler yaptığını iddia etmek boş bir hayal ürünüdür. Partinin 'malum' imkanlarını kullanarak bir şeyler yapıyor gibi gözükmeye çalışmak bir gençlik hareketi değil genel merkezinize yaranma çabasıdır. Gerçek anlamda 'teşkilat' olarak gençlerimizi önemsiyorsanız ve yeterli cesaretiniz varsa buyrun gelin işsiz gençlerimizi, atanamayan genç öğretmenlerimizi, geçim derdinden hayatına son vermiş gençlerimizin ailelerini, kepenk kapatmış genç esnaflarımızı, KYK borçları yüzünden evine haciz gelen gençlerimizi ziyaret edelim. Kimin alnı ak, kimin yüzü pak herkes bilsin, görsün. Sevgili genç arkadaşlarım içiniz rahat olsun. Çünkü bizleri 'malum' cemaatler yetiştirmedi. Bizlerin  Kürşat'lar ile boy boy fotoğrafları hiç olmadı. Ve biz her zaman Cumhuriyeti savunduk.  Tüm gençlerimize açık davetimdir. Yarınlarımızı birlikte inşa etmek için, geleceğimizi çalmaya çalışanlardan hesap sormak için, özgür bir yaşam için, sizleri manipülasyonlarına alet etmeye çalışanlardan kurtulmak için, sizlere dokunmaya kimsenin cesaret edememesi için, adalet ve demokrasi mücadelemizi omuz omuza vermek için hepinizi Cumhuriyet Halk Partisi ailesine davet ediyorum'' dedi.(Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER