Müzik indir

20 Ocak 2021 Çarşamba

MHP, ittifaka sadık

Çelik'ten mecliste icraat raporu

Ak Parti Milletvekili Metin Çelik, bütçe görüşmelerinde söz aldı

18 Aralık 2020 Cuma 10:50
Çelik'ten mecliste icraat raporu
 

Ak Parti Milletvekili Metin Çelik, bütçe görüşmelerinde söz aldı

Çelik'ten mecliste icraat raporu

AK PARTİ Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi’nin 8. maddesi üzerinde söz alarak konuşma yaptı. Konuşmasında AK Parti iktidarıyla birlikte 18 yıl içerisinde ulaşımda yapılan büyük yatırımlara ve sağlık sistemine değinen Çelik, korona virüs sürecinde de Türkiye'nin diğer ülkelere göre iyi bir performans sergilediğini kaydetti.

“YOLUN ÖNEMİNİ ANLAMAK İÇİN HESAP UZMANI OLMAYA GEREK YOK”

AK Parti olarak, iktidara geldikleri günden bu yana il ve ilçeleri yıllardır bekledikleri hizmetlerle buluşturduklarını söyleyen Milletvekili Çelik; “Ulaşım alanında attığımız dev adımlar, milletimiz tarafından büyük takdir topladı, toplamaya devam ediyor. İktidara geldiğimiz gün bölünmüş yol uzunluğu Türkiye'de sadece 6 bin kilometreydi. Bugün, hamdolsun, bölünmüş yol uzunluğumuzu 27 bin kilometreye ulaştırdık. Sayın Cumhurbaşkanımız '15 bin kilometre bölünmüş yol yapacağız' dediğinde, muhalefet 'yapamazsınız' demişti. O günleri hatırlayalım, milletimiz de çok iyi biliyor; 15 bin kilometreyi de yaptık hamdolsun, 21 bin kilometreyi de yaptık. Muhalefet, bundan dolayı mahcubiyet duyacağı yerde 'hep yol anlatıyorsunuz' diyor. Yolun önemini anlamak için ekonomist olmaya, hesap uzmanı olmaya gerek yok. Yatırımın da sanayinin de anahtarı ulaşımdır, ulaşım kolaylığıdır. Biz, ulaşımda yaptığımız hizmetlerle sanayinin, üretimin önünü açtık. Türkiye'de sadece 50 kilometre tünel vardı. Bugün tünel uzunluğunu 11 kat artırarak 550 kilometrenin üzerine çıkardık” dedi.

“KASTAMONU’DA BÖLÜNMÜŞ YOLU 47'DEN 330 KİLOMETREYE ÇIKARDIK”
İktidara geldiklerinde Kastamonu'da 47 kilometre bölünmüş yol olduğunu hatırlatan AK Parti Milletvekili Çelik; “Şu anda, Kastamonu'da bölünmüş yol uzunluğumuzu 7 kat artırarak 330 kilometreye ulaştırdık. Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli, işte o yaptığımız 500 kilometrelik tünellerin 11 kilometresidir. Şu anda bir karşılaştırma yapabilmeniz adına söylüyorum; Kastamonu'da Kastamonu-İnebolu Yolu, Kırık varyant tünelleri gibi devam eden projelerin tek başına Kastamonu'daki uzunluğu 46 kilometredir. Evet, ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz, sadece lafla siyaset olmaz” ifadelerine yer verdi.

“BUGÜN KASTAMONU’DA 4 OSB VAR”

Türkiye'deki organize sanayi bölgelerinin sayısını 325'e ulaştırdıklarını sözlerine ekleyen Metin Çelik; “İktidara geldiğimizde Kastamonu'da bir tane dahi organize sanayi bölgesi yoktu; bugün Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi, Tosya, Taşköprü, Seydiler Organize Sanayi Bölgesi Kastamonu'da hizmet veriyor” diye konuştu.

“TÜRKİYE DIŞINDAKİ ÜLKELER SIKINTIDA”

Sağlık sistemlerinin Türkiye dışında sıkıntı çektiğini belirten Çelik, şöyle devam etti; “Dünyanın ‘gelişmiş’ diye bilinen, tabir edilen ülkelerinin koronavirüs salgınıyla mücadelesinde düştükleri aciz durumu herkes gördü, milletimiz de gördü. Türkiye'de ise tam tersine, güçlü sağlık sistemimizle bu mücadeleyi en iyi şekilde hamdolsun ortaya koymaya devam ediyoruz. Bakınız Türkiye nereden nereye geldi. Türkiye'de AK Parti iktidarından önce ne vardı biliyor musunuz sağlık sisteminde?.. İnsanlar, vatandaşlarımız başkasının sağlık karnesiyle tedavi olmak, ameliyat olmak zorunda bırakılıyordu. Böyle bir Türkiye'yi devraldık. Bugün, hamdolsun, vatandaşlarımızın yüzde 99'unu, neredeyse tamamını, yüzde 100'ünü kapsayan sosyal güvenlik sistemini, genel sağlık sigortası sistemini Türkiye'de uygulamaya devam ediyoruz. O ülkelerde binlerce dolarları veya özel sağlık sigortası olmadığı için insanlar sağlık hizmetinden mahrum kaldılar.” (Bülten)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV