‘Bu kadar düşme’

AK PARTİ Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, CHP Milletvekili Hasan Baltacı’nın sel felaketi üzerinden AK Parti’ye yönelik eleştirilerine cevap verdi

‘Bu kadar düşme’

AK PARTİ Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, CHP Milletvekili Hasan Baltacı’nın sel felaketi üzerinden AK Parti’ye yönelik eleştirilerine cevap verdi.

Geçtiğimiz hafta sonu CHP il binasında düzenlenen Merkez İlçe Danışma Kurulu Toplantısında konuşan Milletvekili Baltacı, Bozkurt’ta afet sonrası yapılan çalışmalarda büyük bir koordinasyonsuzluk olduğunu iddia ederek; “Devletin bütün imkânları, bütün kadroları, aracı, ekipmanı, her şeyi orada olmasına rağmen bu süreci yönetecek bir aklın olmadığına vurgu yapmıştık. O gün olan koordinasyonsuzluk bugün hala devam ediyor. Metin Çelik, ‘Bozkurt’ta 71 tane köprü yıkıldı, bunları tamir edeceğiz’ dedi. 10 gün önce de sayın bakan bir açıklama yapmıştı, ‘116 tane köprü yıkıldı’ demişti. Bunlar bizi dinlemedikleri gibi, halkı dinlemedikleri gibi, aslında birbirlerini de dinlemiyorlar ve aralarında müthiş bir koordinasyonsuzluk var” demişti.

ÇELİK: “DAHA FAZLA KENDİNİ REZİL ETME”

Kendisinin sadece Kastamonu’da yıkılan köprü sayısını 71 olarak açıkladığını, bakanın açıkladığı yıkılan 116 köprünün ise 3 ilde toplam rakam olduğunu kaydeden Milletvekili Çelik de, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Baltacı’ya şu ifadelerle yüklendi; “CHP Milletvekili Hasan Baltacı, ‘sel afeti HES’ten kaynaklandı’ diye yayın yaptı. Hiç ilgisi olmadığı anlaşılınca ve milletten tepkiyi alınca rezil oldu. Şimdi ne yapacağını şaşırdı. Ben 71 köprü yıkıldı demişim, sayın bakanımız 116 demiş. Aramızda koordinasyonsuzluk varmış. Ben Kastamonu’da yıkılan köprü sayısını söyledim, sayın bakanımız Kastamonu, Sinop ve Bartın’da yıkılan toplam köprü sayısını söyledi. CHP vekili Baltacı, bu kadar düşme, daha fazla da kendini rezil etme.” (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER