Bu fırsatı kaçırmayın!

Kastamonu Ticaret İl Müdürlüğü tarafından esnaflara korona virüs salgını döneminde verilmeye başlanan ‘Kira Desteği’ ve ‘Gelir Kaybı Desteği’ ile ilgili açıklama yayınlandı

Bu fırsatı kaçırmayın!

 

Bu fırsatı kaçırmayın!

Kastamonu Ticaret İl Müdürlüğü tarafından esnaflara korona virüs salgını döneminde verilmeye başlanan ‘Kira Desteği’ ve ‘Gelir Kaybı Desteği’ ile ilgili açıklama yayınlandı.

 Yapılan açıklamada; Ticaret Bakanlığı tarafından 3 ay süreyle ödenen bin TL’lik ‘Gelir Kaybı Desteği’ ile büyükşehir olan illere aylık 750 TL, diğer illerde ise aylık 500 TL ‘Kira Desteği’ verildiği ifade edildi. Destek başvurularının 31 Aralık 2020 tarihinde ‘www.turkiye.gov.tr’ adresi üzerinden alınmaya başlandığı ve 31 Mart 2021 tarihine kadar devam edeceği belirtildi.

KİRA DESTEĞİ

Kira desteği başvurularında aranılan şartlar 14.12.2020 tarihinden önce vergi mükellefiyetini yaptıranlar, Esnaf ve sanatkarlar siciline kayıtlı olan vergiden muaf esnaflara ile işyeri kira olan esnaflar başvuru yapabilecek.

GELİR KAYBI DESTEĞİ

Gelir kaybı desteğinde ise cirosu 3 milyon TL ve altında olan ve 2020 yılındaki cirosu yüzde 50 ve üzerinde azalan yiyecek ve içecek alanında faaliyet yürüten işletmeler, ‘Gelir Kaybı Desteği’nden bir defa faydalanabilecek. Ciro kaybı desteğinin 2 bin TL’den az ve 40 bin TL’den fazla olmamak şartıyla tek seferde ödeneceği bildirildi. Söz konusu işletmelerin, 2020 yılındaki cirolarının 2019 yılındaki cirolarına göre azalan değerin yüzde 3’ü olacağı kaydedildi. (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER