'Boynu bükük bırakılmışlardır'

CHP Kastamonu İl Eğitim Sekreteri Cumhur Genç, öğretmenlere aşı hakkının geç verilmesine tepki gösterdi

'Boynu bükük bırakılmışlardır'

CHP Kastamonu İl Eğitim Sekreteri Cumhur Genç, öğretmenlere  aşı hakkının geç verilmesine tepki gösterdi. Pandeminin başlangıcından itibaren en az 100 öğretmeni Covid19 sebebiyle hayatını kaybettiğini söyleyen Genç, bu durumun sebebinin ihmalkarlık olduğunu savundu.

Pandemi döneminde öğretmenler ve ailelerinin ihmalkarlık nedeniyle göz ardı edildiğini söyleyen İl Eğitim Sekreteri Cumhur Genç, ''İnternet altyapısının ve evlerdeki cihazların yetersizliği, kendileri de ebeveyn olan öğretmenlerin ve çocuklarının üzerine ek yükler ve maliyetler getirmiş; eğitim süreçlerinin aksamasına neden olmuştur. Kadro güvencesi olmaksızın, özlük haklarından yoksun çalışan ücretli öğretmenler ise, uzaktan eğitim sisteminin dışına itilerek aileleriyle birlikte tamamen yoksulluğa terk edilmiştir'' dedi.

Pandemi sürecinde öğretmenlerin görev tanımları dışındaki filyasyon ekiplerinde görevlendirildiğini söyleyen Genç, '' Böylelikle, öğretmenler ve aileleri hastalık riskiyle karşı karşıya getirilmiştir. Aşılamaları yapılmadan yüz yüze eğitime yeniden başlanmasıyla öğretmenlerin ve ailelerinin sağlığı riske atılmış, hiçbir destek sunulmayarak boynu bükük bırakılmıştır. Maalesef bu kötü yönetim ve basiretsizlik yüzünden pandeminin başından beri en az 100 öğretmenimiz Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetmiştir. Dün sağlık bakanının yaptığı açıklama ile aşılamada sona bırakılan öğretmenlerimiz ve bu süreçte yaşanan ihmaller maalesef ki hükümetin hatalı politikalarının getirdiği son noktadır. İnternet alt yapısının olmadığı köylerdeki öğrencilerimizin gireceği sınav süreci eşitsizliğin insan hayatına ve ülkemizin gençlere bakışının en net yansımasıdır'' dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER