‘Barınma sorunu çeken öğrencilere verilsin’

CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Kuzeykent Mahallesi'nde bulunan ve TÜGVA için yurt yapılması planlanan inşaat halindeki binanın önünde açıklama yaptı

CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Kuzeykent Mahallesi'nde bulunan ve TÜGVA için yurt yapılması planlanan inşaat halindeki binanın önünde açıklama yaptı.

Kentin imkan ve olanaklarının derneklere, vakıflara ve cemaatlere aktarıldığını iddia eden Erbilgin; “Bu bina, devletin mallarının, bir şehrin olanaklarının cemaatlere, vakıflara nasıl kullandırıldığının örneklerinden birisi. Bu bina 5 bin 700 metre kare alan üzerinde inşa edilmiş ve henüz inşaatı tamamlanmamıştır. 7 Aralık 2015 yılında belediye meclisinin 205 nolu kararı ve o gün görev yapan meclis üyelerinden altısının ret oyuna rağmen adı TÜRGEV, daha sonra TÜGVA olacak olan vakfa 25 yıllığına bedelsiz tahsis edilmiş. O gün, AK Parti belediyesi sadece şehrin en değerli parsellerinden olan bu yeri, tahsis etmekle yetinmemiş; 1 Mart 2017 tarihinde 3 katlı konağı 10 yıllığına TÜGVA’ya bedelsiz tahsis etmiş, yetmemiş daha sonra belediyeye ait çadır kafeyi yine 10 yıllığına TÜGVA’ya bedelsiz olarak vermiş. Bunun için de İçişleri Bakanlığı’ndan onay alınmış” dedi.

İlimizde barınma sorunu yaşayan üniversiteli öğrenciler olduğunu öne süren İl Başkanı Hikmet Erbilgin; “Bu kentin çocuklarının, kreşlere, parklara, kütüphanelere ihtiyaçları varken, sırf kendi cemaatleri ve vakıfları örgütlensin diye bu şehrin kaynaklarını gözünü kırpmadan vakıflara vermişler. Şimdi yapılması gereken Kastamonu Belediyesi, acilen bu tahsisi iptal ederek ya da ilgili bakanlık acilen bu tahsisi iptal ederek ve yarım kalan bu inşaatı tamamlayarak yurt sorunu yaşayan, barınma sorunu yaşayan kız çocuklarımıza tahsis edilecek hale getirmelidir. Bu binada yeniden bu ülkenin evlatlarının kullanacağı biçimde tamamlanıp halkın hizmetine sunulmalıdır” diye konuştu. (CNGHaber.com)

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2021, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER