Müzik indir

21 Ocak 2021 Perşembe

MHP, ittifaka sadık

''Algı oluşturmaya çalışıyorlar''

AK PARTİ Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, yılan hikayesine dönen Ballıdağ ve Özel Uğurlu Hastanesi'yle ilgili açıklamalarda bulundu

10 Aralık 2020 Perşembe 10:53
''Algı oluşturmaya çalışıyorlar''
 

ÖNCE YAPTIKLARINI AÇIKLADI SONRA CHP'YE TEPKİ GÖSTERDİ:

''Algı oluşturmaya çalışıyorlar''

AK PARTİ Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, yılan hikayesine dönen Ballıdağ ve Özel Uğurlu Hastanesi'yle ilgili açıklamalarda bulundu. CHP'nin sağlık alanındaki eleştirilerine yönelik de konuşan Çelik, CHP cephesinin sağlık eleştirilerine; “Gündem değiştirmeye çalışıyorlar” ifadeleriyle cevap verdi.

“ÖZEL UĞURLU’NUN RUHSATI 4 KEZ UZATILDI”

Bugüne kadar Özel Uğurlu Hastanesi'nin açılabilmesi için ruhsat sürelerinin 4 kere uzatılması için girişimlerde bulunduğunu ve ruhsat sürelerinin uzatıldığını hatırlatan Milletvekili Çelik; “Devlet, özel hastane açmaz, özel hastaneyi özel teşebbüs açar. Biz seçim zamanı açıyoruz diye söz vermedik, hastane sahibi mali konuları hallettiğini belirterek bizden sadece ruhsat süresinin uzatımı talebinde bulundu ve bu talep Sağlık Bakanlığımız tarafından yerine getirildi. Bunun üzerine hastane sahibi hastaneyi açıyorum diye açıklama yaptı. Fakat sonrasında alacak-borç konuları halledilemediği için uzun süredir bina ve ruhsat iflas masasında hacizlidir. Daha önceki satışlarda alıcı çıkmadı, yine satışa çıktı, inşallah alıcı çıkar ve bu özel hastane açılır” dedi.

“ALGI OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını söyleyen Metin Çelik, Ballıdağ Hastanesi’yle ilgili de; “Ballıdağ’daki eski hastane binası da 1990’lı yıllardan itibaren göğüs hastalıkları tedavisinde temiz havayla tedavi yönteminin yerini ilaçla tedavi aldığı için kapanmıştır. 1950’li yıllarda koğuş sistemiyle yapılmış olan bu bina şu anki hastane sistemine uygun olmadığı gibi halihazır durumu da kullanıma müsait değildir. Bu bina, özel sektör eliyle bakım merkezi ve benzeri amaçla değerlendirilmesi için kiralanmak üzere 14 Aralık’ta ihaleye çıkıyor. Bazı kişiler bu konuları bildikleri halde kötü niyetle ya da siyaseten kullanmaya ve algı oluşturmaya çalışıyorlar. Bilgilendirmede bulunduğumuz halde bir şekilde haberdar olmayan iyi niyetli hemşehrilerimiz de sanki bizim üzerimize düşenleri yapmadığımızı zannediyorlar” ifadelerini kullandı.

“SKANDALLARININ GÜNDEM OLMASINI ENGELLEMEK İSTİYORLAR”

Cumhuriyet Halk Partisi cephesine de eleştirilerde bulunan Çelik; “Özellikle CHP’nin ilimizdeki yetkilileri, şu anda CHP içinde yaşanan ve ülkemizin gündeminde olan taciz, tecavüz ve yolsuzluk skandalları ile Kahraman Türk Ordusuna ‘satılmış’ diyebilecek kadar dengesini kaybederek saygısızca dil uzatan CHP milletvekilinin açıklamalarına milletimizin gösterdiği haklı tepkilerin ilimizde gündem olmasını engellemek ve gündem değiştirmek için bu açıklamaları yapıyorlar” diye kaydetti.  (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV