'AKP, İnebolu'yu bitirdi'

CHP İnebolu İlçe Başkanı Cemal İlyasoğlu, sosyal medyada hastane yolu ile ilgili yaptığı açıklamanın altına, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Kömürcü’nün yaptığı yoruma, basın açıklaması yaparak tepki gösterdi

CHP İnebolu İlçe Başkanı Cemal İlyasoğlu, sosyal medyada hastane yolu ile ilgili yaptığı açıklamanın altına, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Kömürcü’nün yaptığı yoruma, basın açıklaması yaparak tepki gösterdi. AK Parti'nin 20 yıl içerisinde İnebolu'daki turizmi bitirdiğini savunan İlyasoğlu, ilçede yaşandığı öne sürülen olumsuzlukları sıraladı.

İlyasoğlu, hastane yoluyla ilgili yaptığı değerlendirmede; “İnebolu Devlet Hastanesi çıkışı ana yola geliyordu. Bu, dalgın olan hasta ve hasta yakınları için çok tehlikeli bir durum. Bunu özellikle önce, eski kaymakama ve yetkililere bildirdim. Ardından duvarın yıkılarak alternatif olarak yeni çıkış yolu açılmasını önerdim. Özellikle defalarca belirttikten sonra ilçe trafik komisyonu hastanenin yanındaki, tam da belirttiğimiz gibi, duvarın yıkılarak hastaneye giriş yolu açılması kararı alındı. Geçen hafta da Karayolları, burasının çalışmasını tamamladı. Emeği geçenlere teşekkür ettiğim açıklamamın altına, AKP İlçe Başkanı Mehmet Ali Kömürcü bize teşekkür etmesi gerekirken, 'Durmak yok, hizmete devam, yaparsa AK Parti yapar, ilçemizin hizmetindeyiz' yazmış. Ben de diyorum ki İnebolu için yıkarsa, yok ederse, satarsa, bitirirse, AKP bitirir. Çünkü bu ilçeyi 20 yılda bitirdiler. Bunlar 20 yılda deniz turizmini bitirdiler. Denizle, insanların arasına duvar ördüler. 20 yıl önce denize girmek için Kastamonu ve ilçeleri Çankırı, Karabük, Ankara İnebolu’ya akarken, şimdi Cide’yi, Amasra’yı, Abana’yı, Sinop’u seçiyor. Bunların sahile, denize verdiği kanalizasyonlar yüzünden Boyranaltı kumsalının tamamının güzelliğini bitirdiler, kokudan geçilmedi yaz boyu. İnebolu’ya tatile gelenlerin tatilini zehir ettiler. Hastaneye gidenler oldu. Bu ilçede bunlar 20 yılda tarih turizmini bitirdiler. Geriş Tepesi’ni girilemez yaptılar. Hamamcı Kadı Salih Reis Anıtı'na saygı göstermediler. Şerife Bacı Parkı’nı aylardır bakımsız bıraktılar. Bir bayrak direğini boyayamıyorlar” dedi.

“MYO’YA 13 YILDIR DAİMİ BİR MÜDÜR BULAMADINIZ”

İlyasoğlu, şöyle devam etti; “İnebolu’nun yüz akı olan Türk Ocağı binasını restore ediyoruz dediler, tarihi binanın içine ettiler ve aylardır bir türlü ziyarete açamadılar. Türk Ocağı’nın altındaki Atatürk posterlerinin ve denk kayığının bulunduğu alanı sandalye ve masa ile doldurdular. Sizin bu ülkenin ve ilçenin tarihine saygınız yok. Sizden önce kurulan cezaevini kapattınız. Sizden önce alınan İskelealtı’nı peşkeş çektiniz, sizin oluşturmadığınız Patriyozaltı kumsalını hafriyat alanına dönüştürdünüz. Sizin yapmadığınız limanı sattınız. Kurt Köyü sanayi arsasının ne olduğu belli değil. İnebolu tarihine imza atan, İstiklal Madalyası almasına vesile olan balıkçıları mağdur ettiniz. Bunları yaparken de İnebolu’yu hep kandırdınız. Siz ancak satarsınız. 2008’de kurulan İnebolu MYO’yu geliştiremediniz, büyütemediniz, yıllardır bir öğrenci yurdu açamadınız şu güzelim İnebolu’ya. 13 yıldır daimi bir müdür bulamadınız MYO’ya. 15 günde bir gününü İnebolu MYO'ya ayırdı, kariyer yaptı ve gitti. Bakın ek kontenjandan İnebolu’ya yeni 65 öğrenci geldi, kalacak yurt yok. Öğrenciye yurt diye açılan eski terminaldeki binayı yandaşlarınıza rant kapısı yaptınız. 20 yıl önce bu ilçede 5 binin üzerinde öğrenci varken şimdi 3 bin. Bu ilçenin eğitimini bitirdiniz, 2 bin öğrenci buhar oldu gitti. Memurlar gitti, öğretmenler gitti, doktorlar gitti, askerler gitti. Yahu İnebolu’da bir kaymakam bırakmadınız, 1 yılda 4 tane kaymakam değişti. 20 yıl önce AKP iktidara geldiğinde bu ilçenin nüfusu 27 bin iken, şimdi 20 bin 500’lere kadar düştü. Yanlış politikalarınız, yanlış yönetimleriniz, yanlış uygulamalarınız yüzünden bu ilçeden 6 bin 500 kişi iş, aş, ekmek derdine başka kentlere gitti. Ama şunu bilin, bu ilçeyi de, bu ülkeyi de refaha kavuşturacak olan bizleriz. Çünkü geliyor gelmekte olan CHP iktidarı.” (CNGHaber.com)

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2021, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER