Müzik indir

25 Kasım 2020 Çarşamba

‘Böyle giderse, hastane kapasitesi yetmeyecek’

“AK Parti’yi en çok çözüm sürecinden dolayı eleştiriyorlar” diyen milletvekili adayı Hakkı Köylü: “Bir şehit dahi vermeden bu işi bitirmek istedik”

22, 23 ve 24’üncü dönem AK Parti Milletvekili, 26’ncı dönem milletvekili adayı Hakkı Köylü, Memur-Sen’in Şerife Bacı Öğretmenevi’nde gerçekleştirdiği toplantıya katıldı.

29 Ekim 2015 Perşembe 12:28
“AK Parti’yi en çok çözüm sürecinden dolayı  eleştiriyorlar” diyen milletvekili adayı Hakkı Köylü: “Bir şehit dahi vermeden bu işi bitirmek istedik”
 22, 23 ve 24’üncü dönem AK Parti Milletvekili, 26’ncı dönem milletvekili adayı Hakkı Köylü, Memur-Sen’in Şerife Bacı Öğretmenevi’nde gerçekleştirdiği toplantıya katıldı. Köylü burada yaptığı konuşmada partisinin en fazla eleştiri aldığı konunun çözüm süreci olduğunu söyledi.
Süreci başlatırken amaçlarının bir şehit dahi vermeden terör belasından kurtulmak olduğunu ifade eden Köylü, “PKK bugünün değil yılların sorunudur. Bugüne kadar 40 bin terörist öldürüldüğü halde bu terör belası sona ermedi. İhanet şebekelerinin ve dış güçlerin desteğiyle hep ayakta kaldı. Dünya da hiçbir ülke silah ile terörü bitirememiş. Terör örgütünün silah bırakması ve yurt dışına çekilmesi konusunda örgütün yandaş siyasi partisi olanlarla böyle bir anlaşmaya varıldı. Bunu denemek zorundaydık. Biz bir şehit dahi vermeden bu işi bitirelim istedik. Çözüm süreci böyle başladı” diye konuştu. 
Çözüm sürecinin tam istenilen seviyede sonuçlanmadığını sözlerine ekleyen Köylü konuşmasının devamında ise şunları söyledi: 
“Terörle mücadelede bir terörist öldürüyordunuz 10 devlet düşmanı kazanıyordunuz. Bunların bir kısmı dağa çıkıyor, bir kısmı yandaş partide bulunuyordu. Biz devlet düşmanlığını önlemek istedik. Bu süreç boyunca insanları terörden uzak tutup devlete yakınlaştırdık. Bölge halkı bu süreçte devletin yanında oldu. Sonuçta süreç istendiği gibi tamamlanmasa da bölge halkının güveni kazanıldı. Bugün bölgede yapılan operasyonlarda halkın terör örgütüne destek vermediği görülüyor. Hatta terör örgütüne sırtını dayayan parti insanları sokağa dökmek istedi ama cevap bulamadı. Halkı yanınıza alamazsanız terörü bitiremezsiniz. Bugün çok etkili şekilde terörle mücadele ediliyor ve edilecek. Bu iş bitinceye kadar etkin mücadele sürecek. Sırtını terör örgütüne dayayanlar bunu iyi bilmelidir.”
Türkiye’nin büyümesi ve gelişmesinin her daim dış güçler tarafından önlenmek istediğinin altını çizen Köylü, Halk Bankası operasyonunun Irak ve İran ile petrol anlaşması yapılmasının ardından gerçekleştirildiğine dikkat çekti. IŞİD’in bir gecede ortaya çıktını da vurgulayan Köylü, “Bu örgüt öncelikle Irak petrol kuyularını işgal ederek Türkiye’ye petrol sevkiyatını engelledi. Bugün ABD ve İsrail bu örgütten ucuz petrol alıyor. Onlara karşıymış gibi görünüp onlara destek veriyor. Bu örgütlerin tamamını batı tezgahlıyor” ifadelerini kullandı. 
Metehan Köse

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV