AK Parti ‘Ünlü’ ile devam

AK PARTİ’nin yaklaşan 7’nci Kastamonu Olağan İl Kongresi öncesi, il başkanlığında basın toplantısı düzenlendi

AK Parti ‘Ünlü’ ile devam

 

PAZAR GÜNÜ YAPILACAK İL KONGRESİNDE GENEL MERKEZ TARAFINDAN TEKRAR ADAY GÖSTERİLDİ

AK Parti ‘Ünlü’ ile devam

AK PARTİ’nin yaklaşan 7’nci Kastamonu Olağan İl Kongresi öncesi, il başkanlığında basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal, partili belediye başkanları, il ve ilçe teşkilatındaki önemli isimler ve partililer katıldı. İl Başkanı Doğan Ünlü, 22 Kasım Pazar günü yapılacak olan il kongresinde il başkanlığına tekrar aday olduğunu açıkladı.

Toplantıda konuşan İl Başkanı Ünlü, Kastamonu’da yaşayan herkesin şehre karşı hizmet borcu olduğunu belirterek, şunları kaydetti; “Yaşadığımız ilim ve medeniyet şehri, şehitler diyarı, evliyalar şehri Kastamonu’muza ve insanlarımıza her şeyden öte vicdani olarak bir sorumluluk gereği vefamızı göstermek ve hizmet etmek mecburiyetindeyiz. Kalben inandığımız tüm değerlerimiz gereği insanımıza, ülkemize hizmet etmek zorundayız. Bizler AK Parti mensupları olarak en temel ilkelerimizden mağdurların ve mazlumların sesi olma, dertlerine çare olma gayret ve azmiyle sağımıza ve solumuza bakmadan bütün bedenimizi taşın altına koyduk. E-muhtıralardan aktif darbe girişimlerine kadar çok zor badireleri Cumhurbaşkanımızın önderliğinde milletçe atlattık. Kastamonu’muza ve ülkemize birilerinin rüyalarında dahi göremeyeceği, hayallerinin dahi ulaşamayacağı hizmetleri yaptık. Elbette ki bu yapılanların kıymetini bilenler olacağı gibi uzanamadıkları için haset edenlerde olacaktır. Ama bir gerçek var ki biz 19 yıldır hem aziz milletimize hem de tüm dünya mağdur ve mazlumlarına hizmet ediyoruz. Birileri sadece konuşurken bizim kervanımız ilelebet yürümeye devam etmektedir.”

“KURULDUĞU GÜNDEN BERİ MİLLETİMİZİ TEMSİL EDEN AK PARTİDİR”

Tarihi kahramanlıklarla dolu olan milletimizin her şeyin en güzeline layık olduğunu dile getiren Doğan Ünlü; “Çünkü en imkansız zamanlarda bile imanıyla ayağa kalkmasını bilen milletimiz, ülkemizde ve dünya sahnesinde söz sahibi ülkelerin arasına girmek AK Parti ile yeni bir dönem başlatmıştır. Bu sebeple bizler kendimizi en samimi duygular ve düşüncelerle necip milletimizin hep hizmetkarı olarak gördük. Çünkü milletimizin külünde dahi iman vardır. Bu halis niyetimizle 19 yıldır ülkemizin hizmetkarı olma şerefini Cenab-ı Hak başta Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, AK Partimizde mücadele eden bizlere, kıymetli kardeşlerimize nasip etti. Bunun için ne kadar şükretsek azdır. Bizler iyinin, doğrunun, faydalının, güzelin, adil olanın hakim olması mücadelemizde bu vazifemizin ağırlığının farkındayız. Davamızın kutsiyetinin, mücadelemizin ulviyetinin şuurundayız. Bir karıncanın dahi Hakk’ın divanında, hakkını alacağına inanıyoruz. Bu sebeple de her daim tüm mazlumların ve mağdurların yanında mücadelemizi sürdürüyoruz. İşte mücadelemizi sürdürürken gerek içeride gerekse dışarıda birçok engeller karşımıza çıkıyor ve çıkarılıyor. Ama Allah’a şükürler olsun ki alnımızın akıyla bugünlere kadar geldik. Çünkü hepimiz inanan insanlarız. İnanıyoruz ve biliyoruz ki Allah rızası için mücadele edersek Allah bize yardım eder. Allah bize yardım ettiği zamanda hiç kimse bize karşı galip gelemez. Partimiz kurulduğu günden bugüne milletimizin sinesinde kalbinde yer edinen, milletimizi temsil eden Ak Partidir” diye konuştu.

“İNSANIMIZ ARASINDA HİÇBİR AYRIM YAPMADIK”

‘İnandığın Yolda Yürü’ sloganıyla başladıkları 7’nci olağan kongre dönemi kapsamında 20 ilçe kongresinin tamamlandığını vurgulayan Ünlü; “Şimdi önümüzde AK Parti Kastamonu 7’nci Olağan İl Kongremiz var. Öncelikle gerçekleştirilecek olan kongremizin ilimize, ülkemize, partimize ve milletimize hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum. Yaklaşık 3 yıllık görev süremiz boyunca teşkilat mensuplarımızla birlikte gecemizi gündüzümüze katarak milletimizin hizmetinde olduk. İnsanımız arasında hiçbir ayrım yapmadık. Bize derdiyle gelen hiçbir vatandaşımızı boş çevirmedik. Laf ebeliği yaparak hizmetimize engel olanlara ve seviyeyi düşürenlere dahi yan bakmadan sadece yolumuza devam ettik. Kastamonu’muzun ilerlemesi ve kalkınması için zaman mefhumu gözetmedik. Ak Parti İl Başkanlığı makamının bir emanet olduğunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmadık. Bu makamda bulunduğumuz her anın hesabını en büyük karar vericiye vermek zorunda olduğumuzun şuuruyla adımlarımızı attık” dedi.

“GÜÇLÜ BİR KASTAMONU OLMA HEDEFİMİZE YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

22 Kasım Pazar günü yapılacak olan il kongresinde tekrar aday olduğunu açıklayan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü; “Geldiğimiz noktada samimiyetimiz, heyecanımız, hizmet aşkımız, başta Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından takdir edilerek, yapılacak olan 7. Olağan Kongremizde şahsımın yeniden adaylığı uygun görülmüştür. Tüm Kastamonu’muzun güzel insanlarını kongremize davet ediyorum. İnşallah bu kongremizle birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştireceğiz. Heyecanımızı kaybetmeden yolumuza devam edeceğiz. Hedeflerimize giden yolumuzda hiçbir sapma ve aksama olmayacak. Birilerinin yalanları, yanlışları, iftiraları, sadece hizmet hırsımızı artıracak 19 yıldır olduğu gibi Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın önderliğinde güçlü bir Türkiye olma, güçlü bir Kastamonu olma hedefimize yürümeye devam edeceğiz. Kimsenin tereddüdü olmasın, kongremizin kazananı milletimiz olacaktır, kutlu davamız olacaktır” diye konuştu. (Hüseyin Hüsnü Aykaç)

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2021, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER