'Acil eylem planı hazırlanmalı'

CHP Kastamonu İl Başkanlığı Eğitim Sekreteri Cumhur Genç, yeni eğitim öğretim yılına ilişkin açıklamalarda bulundu

'Acil eylem planı hazırlanmalı'

CHP Kastamonu İl Başkanlığı Eğitim Sekreteri Cumhur Genç, yeni eğitim öğretim yılına ilişkin açıklamalarda bulundu. Yeni eğitim öğretim yılının başta öğrencilere ve öğretmenlere olmak üzere tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dileyen Cumhur Genç, Kovid-19 salgınının göz önünde bulundurarak maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulması için çalışmalar yürütülmesi gerektiğini vurguladı. Öğretmen, öğrenci ve ailelerinin sağlıklarının her şeyden önemli olması gerektiğini belirten Genç, salgının artışına karşılık “Eğitim ve Öğretim Acil Eylem Planı”nın şimdiden hazırlanması gerektiğini söyledi.

“SERVİSÇİLERE DESTEK SAĞLANMALI”

Okullardaki özel güvenlik personellerinin ilk günden itibaren görevinin başında olması gerektiğini ifade eden CHP Eğitim Sekreteri Genç, “İhale ve iş başlama süresi geçtiğimiz yıllardaki gibi uzadığı takdirde yaşanacak olumsuz bir olayın vebali büyük olacaktır. Bizim eğitim ve öğretim hayatımızda bir tane ışık var, o da; bilimin ışığıdır, başka bir ışık yoktur. Geleceğimizin teminatı gençlerin alacağı eğitimin ne kadar önemli olduğunu hepimiz çok iyi bilmekteyiz. Bu minvalde hepimiz sorumluluklarımızı kusursuz yerine getirmeliyiz. Yeni bir yapılanmaya geçit vermemeliyiz. Çocuklarımızı emanet ettiğimiz, her gün sorumluluklarını koşulsuz yerine getiren ve uzun süredir çalışmalarına ara veren okul servislerine devlet tarafından ucuz mazot, bir yıl boyunca bedelsiz BAĞ-KUR ve bedelsiz araç sigortası gibi destekler sağlanmalı ve emektar servisçilerimiz bu süreçte göz ardı edilmemelidir” dedi.

“TÜM SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Çocukların istediği okula kayıt yaptırması konusunda ciddi problemler yaşandığına dikkat çeken Genç, “Önceki açıklamalarımızda da belirttiğimiz gibi bu eğitim sisteminin kırmızı halısının ucu özel okullara çıkmakta ve öğrencilerin teknik veya imam hatip tercih etmediği durumda özel okulların haricinde seçeneğinin bulunmaması milli eğitimin velileri bıraktığı çaresizliğin yüz bulmuş halidir. Geçen yıl müfredatta yaşanan sıkıntıların tekrarlanmaması ve bu yıl gerekli önemin gösterilmesi umuduyla. İstisnasız tüm sürecin takipçisi olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER