'52 milyon lira, çiftçilerimize ödendi'

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Kastamonu'daki çiftçilere ödenen destekler hakkında açıklamalarda bulundu

'52 milyon lira, çiftçilerimize ödendi'

 

'52 milyon lira, çiftçilerimize ödendi'

 

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Kastamonu'daki çiftçilere ödenen destekler hakkında açıklamalarda bulundu. Ünlü,  bitkisel üretim desteklemesi kapsamında Nisan ayı itibariyle 52 milyon TL'nin çiftçilere ödendiğini; geri kalan kısmının ise yatırılmaya devam ettiğini kaydetti. Ayrıca, gübre desteklerinin de yüzde 100 arttırıldığını söyledi.

 

Ünlü, şu ifadelere yer verdi; '' Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından bitkisel üretim destekleme bütçesinin % 51’lik kısmı Nisan ayı itibariyle çiftçilerimize ödenmiştir.

Kastamonu’muzda ise bitkisel üretim desteklemesi kapsamında Nisan ayı itibariyle 52 Milyon TL çiftçilerimize ödenmiştir. Kalan kısmı ise ödeme takvimine göre çiftçilerimizin hesaplarına yatırılmaya devam edecek.  Ayrıca çiftçilerimizin olumsuz etkilenmemesi ve tarımsal üretimin kesintisiz devam etmesi için mevcut Gübre Destekleri %100 oranında artırılmıştır.

Çiftçinin her zaman destekçisi olan Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye teşekkür ediyoruz.'' (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2021, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER