10 Ağustos 2020 Pazartesi

ŞİMDİ İCRAAT VAKTİ!

03 Temmuz 2020, 10:53
ŞİMDİ İCRAAT VAKTİ!
Barış KILINÇKIRAN
Nihat Özdemir başkanlığındaki TFF yönetimi tarafından yapılan açıklama sonrası, Kastamonu ve Kastamonuspor'un haklarını sonuna kadar savunacaklarını ifade eden birçok ismin kurduğu tek ortak cümle; “Süreci ve tüm gelişmeleri yakından takip ediyoruz” oldu.

Konuyu TBMM'ye taşıyan CHP Milletvekili Hasan Baltacı, şuana kadar bu anlamdaki en sesli ve etkili adımı atan isim olarak ön plana çıktı. Hasan Baltacı'yı şahsım ve tüm KSK sevdalıları adına bir kez daha tebrik ediyorum.

Şu herkesin kurduğu; “Süreci yakından takip ediyoruz” cümlesinin açılımını çok merak ediyorum doğrusu.

Mikrofon karşısına geçip açıklama yapmak, sosyal medya hesaplarından tepki göstermek yada yazılı açıklamalarla Kastamonuspor'un yanındayız mesajı vermekle bu işler yürümüyor maalesef.

Eloğlu kararın açıklandığı günden beri hem Spor Bakanlığı hem de TFF koridorlarını aşındırmaya başladı bile. Başkanı, üyesi yada taraftarı olduğu kulübün formasını eline alan bir çok isim, beraberindeki heyetle birlikte konunun muhataplarından randevu talep ederek görüşlerini paylaşmak için soluğu Ankara ve İstanbul'da aldı.

Peki biz ne yapıyoruz? Sadece Kastamonu merkezli yayın yapan yerel gazete ve haber sitelerinden söz konusu yöneticilere tepki gösteriyor ve sözüm ona hakkımızı arıyoruz. “Sen, ben ve bizim oğlan” misali yine kendimiz çalıyor, kendimiz söylüyoruz. Peki sesimizi duyan var mı? Maalesef yok...

Memleket sevdalısı bir gazeteci kardeşiniz olarak, ivedilikle bir heyet kurulup Ankara ve İstanbul'da ikili görüşmeler yapılmasını talep ediyorum. Bu süreçte en büyük görev kuşkusuz GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün'e düşüyor. Tüm siyasi partilerle ikili diyaloğu olan, gerek TFF yönetimi gerekse de bakanlık düzeyindeki birçok isimle sık sık görüşmeler yapan Aygün'ün, birleştirici gücünü ortaya koyarak harekete geçmesi gerekiyor. Önemli görevdeki birçok isim üzerinde söz sahibi olduğunu iyi bildiğim Aygün, bu kritik süreçte siyasilerimiz, bürokratlarımız, STK'larımız, kanaat önderlerimiz ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayan işadamlarımız tarafından yalnız bırakılmadığı sürece, TFF üzerinde gerekli baskıyı kuracak güce ve kudrete sahip.

Bugüne kadar “Tek yumruk” olmayı başaramayan Kastamonu ve GMG Kastamonuspor için;

Şimdi icraat vakti!

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV