10 Ağustos 2020 Pazartesi

ŞİMDİ BİLİN BAKALIM BEN KİMİN ADAMIYIM?

14 Temmuz 2020, 10:42
ŞİMDİ BİLİN BAKALIM BEN KİMİN ADAMIYIM?
Barış KILINÇKIRAN
 

Eğitim, sağlık, turizm ve sanayi gibi başlıca gündemlerin peşinden mehter marşıyla yürüyen Kastamonu; Dedikodu, siyasi çekişme, adam kayırma ve gıybet branşlarında ise dört nala koşmaya devam ediyor.

Yıllardır dur durak bilmeyen dedikodu mekanizması şimdilerde o kadar hızlandı ki, zincir attıracak hale geldi. Konu döndü dolaştı yine zincire geldi diyeceksiniz biliyorum. Zaten ne olduysa “Zincirci Ağabey” başlıklı yazımdan sonra oldu. Ne zincirciymiş arkadaş? O yazı, kimlere dert olmadı ki? Alakası olan da konuştu, olmayan da yorumladı.

Memleketin o her konuya müdahil çok bilmişleri de hemen beni Hüseyin Üster'ci ilan ediverdi. Tıpkı daha önce de; Tahsin Babaş, Hakkı Köylü, Metin Çelik, Murat Demir, Zafer Karahasan, Yüksel Aydın, Galip Vidinlioğlu, Hasan Gürsoy, Cengiz Aygün ve Hasan Baltacı'nın adamı olarak ilan ettikleri gibi. Benim hangi partiye, STK'ya veya işadamına hizmet ettiğime bir türlü karar veremediler. Ben neymişim de haberim yokmuş?

Daha önce de ifade etmiştim; Siz eğer yola “İnanmış ve Liyakat sahibi” olanlarla değil de “İkna edilmiş ve sadakat sahibi” isimlerle çıkarsanız olacağı bu işte.

Durum böyle olunca da, ne oturdukları koltukları doldurabilirler, ne de memleket nazarında kayda değer bir karşılık bulurlar.

Takım elbiseyi giyip objektiflere kırışmakla, açılışlarda yer, cenaze namazlarında da saf kapmaca oynayıp klavye başında delikanlı kesilmekle “Adam” olunsaydı, bu memleket şuanda “Evliyalar Diyarı” olarak değil de “Cengaverler Diyarı” olarak anılırdı.

Şimdi o çok bilmiş cahillere iki çift lafım olacak; Ben, sizler gibi uzaktan kumanda ile çalışan, rüzgar nereden eserse o yöne eğilen, koltuk sevdası uğruna yola çıktıklarını yolda bulduklarına değişen ikiyüzlülerden değilim.  

Vatan, Millet ve Bayrak aşkıyla yoğurulmuş, soyadını taşımaktan onur ve gurur duyduğum köklü bir ailenin ferdi olarak “memleket menfaatleri” doğrultusunda kendi bildiği yolda kendi doğrularıyla yürüyen bir Kastamonu sevdalısıyım.

Zorunuza gidecek ama; Dün olduğu gibi bugün de korkmadan, asla geri adım atmadan ve kimsenin baskısı altında kalmadan gazetecilik görevimi yerine getirmeye devam edeceğim.

Şunu iyi bilmenizde fayda var; Bu memlekete bir çivi çakan; Tahsin Babaş'ta, Hakkı Köylü'de, Metin Çelik'de, Murat Demir'de, Zafer Karahasan’da, Galip Vidinlioğlu'da, Hasan Gürsoy'da, Cengiz Aygün'de, Hasan Baltacı'da, Hüseyin Üster'de olsa destek verir peşinden koşarım.

Siz, şahsi menfaatlerinizin, paranın ve gücün arkasından koşmaya devam edin...

Şimdi bilin bakalım,

Ben kimin adamıyım?

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV