Müzik indir

04 Mart 2021 Perşembe

'Milletin cebinde para yok'

Uzmanlar nöbette, hastalar kuyrukta

TÜM Türkiye'de olduğu gibi Kastamonu'da da kovid-19 pandemisi, gün geçtikçe etkisini artıyor

18 Kasım 2020 Çarşamba 10:46
Uzmanlar nöbette, hastalar kuyrukta
 

KEAH'TA UZMAN DOKTORLAR, KOVID 19 NÖBETİ TUTARKEN, AMELİYAT RANDEVULARI KABARIYOR

Uzmanlar nöbette, hastalar kuyrukta

TÜM Türkiye'de olduğu gibi Kastamonu'da da kovid-19 pandemisi, gün geçtikçe etkisini artıyor. Ülke genelinde sıkı tedbirler gündemde yerini alırken, Kastamonu'da da kritik bir süreç yaşanıyor. Korona virüs salgını nedeniyle büyük mücadele veren sağlık çalışanları, en ön cephede savaşırken, birçok doktor da kendi uzmanlık alanları yerine, kovid-19 nöbetinde yer alıyor.

AMELİYAT SIRASI HER GEÇEN GÜN KABARIYOR

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (KEAH) 51'i yoğun bakımlarda olmak üzere toplam 201 pozitif vaka tedavi görürken, doktorlar da uzmanlık alanları dışında çalışmak zorunda kalıyor. Bu nedenden dolayı ameliyat sırası her geçen gün kabarırken, doktorlar da kendi uzmanlıklarında pratik yapma konusunda sıkıntı çekiyor.

EBELER HEMŞİRE OLDU

KEAH'da salgının ilk gününden bu yana korona virüsle ciddi bir mücadele verilirken, uzman doktorlar; korona virüs nedeniyle kendi alanlarında ameliyat randevusu veremiyor.

Hem hastalar, hem de doktorlar; bu durum nedeniyle sıkıntıya düştü. Ebe olarak atanan birçok sağlıkçı da yoğun bakımlarda hemşire olarak görev yapmak zorunda kalıyor. (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV