Üç yeni uzman

22 Aralık 2020 tarihinde Sağlık Bakanlığı tarafından ilimize 9 uzman tabip ve 11 tabip olmak üzere toplam 20 doktorun atanması için kadro açılmıştı

Üç  yeni uzman

 


Üç  yeni uzman

22 Aralık 2020 tarihinde Sağlık Bakanlığı tarafından ilimize 9 uzman tabip ve 11 tabip olmak üzere toplam 20 doktorun atanması için kadro açılmıştı. Aralarında, Kastamonu için öneme sahip olan Romatoloji Uzmanı için de kadronun yer aldığı atamalar kapsamında;  Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne Romatoloji Uzmanı olarak atanan Uzm.Dr. Sinem Burcu Kocaer, Romatoloji Polikliniği'nde hasta kabulüne başladı.

Ayrıca Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesi, Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Dr. Öğr.Üyesi Burak Tamtekin, Kalp ve Damar Cerrahisi Polikliniğinde hasta kabulüne başlarken,  Kardiyoloji Uzmanı olarak atanan Uzm.Dr. Zeki Çetinkaya da Kardiyoloji Polikliniğinde hasta kabulüne başladı.

 

ROMATOLOJİ UZMANI NE İŞ YAPAR?

Romatoloji; romatizmal ve diğer kas iskelet sistemi hastalıklarını inceleyen bilim dalıdır. Romatizmal hastalıkların ortaya çıkış sebepleri genetik, fizyolojik ve çevresel olabilir. Romatoloji bölümünde romatolog, fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanları beraber çalışır.  (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2021, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER