Müzik indir

27 Eylül 2020 Pazar

Sağlıkta hizmet dökümü

2015 yılında sağlıkta yapılan çalışmalar ve yatırımlar konusunda Kastamonu Devlet Hastanesi(KDH)’nin toplantı salonunda geniş bilgilendirme toplantısı yapıldı.

16 Ocak 2016 Cumartesi 12:28
Sağlıkta hizmet dökümü
 2015 yılında sağlıkta yapılan çalışmalar ve yatırımlar konusunda Kastamonu Devlet Hastanesi(KDH)’nin toplantı salonunda geniş bilgilendirme toplantısı yapıldı. Kastamonu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Mustafa Uyanık başkanlığında yapılan toplantıya, il genelinde görev yapan tüm sağlık yöneticileri katıldı.
Toplantında; 2015 yılında il genelinde halka verilen sağlık hizmetleri ile ilgili gelinen son nokta ve yapılan sağlık yatırımları görüşüldü. Ayrıca il dışına yapılan sevkler, açılan ve açılması planlanan sağlık tesisleri, sağlık alanında ilimize kazandırılan tıbbi cihaz durumları ile mevcut sağlık tesislerinde son yapılan revizyonların konuşulduğu toplantıda Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Mustafa Uyanık, sağlık yöneticilerine şu bilgileri verdi:
“Dr. Münif İslamoğlu Devlet Hastanesi bünyesinde açılan KBRN ünitesi, AMATEM, acil servis revizyonu, anjıografi ve KVC merkezi, ek hizmet binasına kazandırılan 2. uyku laboratuarı ve palyatif bakım merkezi yeni sağlık ünitelerimiz olarak kazandırılmıştır. Sona yaklaşılan Anjıografi ve KVC merkezi için yapılan toplam yatırım rakamı yaklaşık 2 milyon 556 bin TL’dir 
İl genelinde sağlık yatırımlarında yapımı tamamlanan ve geçici kabulü yapılan 6 milyon 400 bin TL’ye mal olan Sağlık Müdürlüğümüz tarafından teslim almayı beklediğimiz Devrekani Devlet Hastanesi'nin 32 kalem tıbbi cihaz ve mefruşatın alımı için 1 milyon 271 bin TL harcanıyor. Yapımı devam eden hastanelerimizin son durumları ise şöyle:

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ

ADSM'nin ihale bedeli 5 milyon 365 bin TL. Alınması öngörülen 13 kalem tıbbi cihaz için TKHK'dan ödenek verilmesi talebinde bulunmak üzere gerekli resmi yazışmalara başlandı.
Açılmayı bekleyen Araç İlçe Devlet Hastane'miz için öngörülen 53 kalem tıbbi cihaz için gerekli ödenek istenmiştir. İnşaatı başlayan Taşköprü Devlet Hastanesi yapımı hızla devam etmekte. 102 milyon TL ihale bedeli olan ve Kuzey Kentte yükselen 400 yataklı Devlet Hastanemiz için toplam 100 kalem tıbbi cihaz alımı için KHB olarak gerekli alımlar için planlamalar yapılmıştır. 2015 yılı içersinde il genelinde sağlık ünitelerimizde kullanılmak üzere 3 milyon 867 bin 500 TL değerinde tıbbi cihaz kazandırılmıştır. Yine merkezi alımdan alınması planlan 285 adet tıbbi cihaz sisteme girilmiştir.” 

Anahtar Kelimeler: Sağlıkta Hizmet Dökümü

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV