KEAH'ta kritik operasyon

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilk kez yapılan Serebellar Hemangioblastom gibi beyincikte nadir görülen kanamalı ve riskli portakal büyüklüğündeki tümör, Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniği ve Sinir Cerrahisi İdari ve Eğitim Sorumlusu Op. Dr. Eren Görkem Gün tarafından mikrojerrehi teknikleri kullanılarak başarıyla gerçekleştirildi

KEAH'ta kritik operasyon

 

KEAH'ta kritik operasyon

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesinde  ilk kez yapılan Serebellar Hemangioblastom gibi beyincikte nadir görülen kanamalı ve riskli  portakal büyüklüğündeki tümör,  Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniği ve Sinir Cerrahisi İdari ve Eğitim Sorumlusu Op. Dr. Eren Görkem Gün tarafından mikrojerrehi teknikleri kullanılarak başarıyla gerçekleştirildi. Operasyon yaklaşık 4 saat sürdü.

GÜN: ''OPERASYON 4 SAAT SÜRDÜ''

Dr. Eren Görkem Gün, operasyonla ilgili yaptığı açıklamada, ''20 gündür baş dönmesi,yürüyememe, dengesizlik, yere yığılma ve yüksek tansiyon  şikayetleriyle 61 yaşındaki  Raşit Sezgin, şikayetlerinin  artması sonucu Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesi’ne başvurdu.  Cideli 61 yaşındaki Raşit Sezginin çekilen beyin MR ında beyincik bölgesinde 5x3 santimetre portakal büyüklüğünde tümör olduğunu tespit ettik. Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ömer Gökay Argadal’ın yardımıyla,  mikrocerrahi teknikleri kullanarak, beyincik dokusuna zarar vermeden, dört saat süren bir operasyonla portakal büyüklüğündeki  tümör hastamızdan başarıyla çıkarıldı'' dedi.

SEZGİN: ''BAŞKA HASTANELER BAKAMADI''

Sağlığına kavuşan 61 yaşındaki Raşit Sezgin de “ Ayakta duramaz yürüyemez oldum. Buraya gelemeden başka hastanelere gittim. Gittiğim hastanelerde bir türlü sağlığıma kavuşamadım. Evde düşüp yere yığılınca ailem, beni ambulansla Kastamonu'ya Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirdiler. Allah razı olsun; doktorumuz yaptığı muayenede beynimdeki tümörü olduğunu söyledi. Ameliyatla tümörü beynimden almışlar. Ameliyattan sonra  3 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra  yataklı servise aldılar. Artık  yürümem düzeldi. Dengesizliğim, düşmelerim ,  yere yığılmalarım kalmadı. Yedi gün içinde sağlığıma kavuştum. Cide'ye sağlığıma kavuşmuş olarak dönüyorum. Beni sağlığıma kavuşturan doktorlarımıza, güler yüzlü  hemşirelerimize, ameliyathane ekibine teşekkür ediyorum'' diye konuştu. (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2021, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER