KEAH'TA ALARM

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Kastamonu'da da korona virüs vaka sayılarında ciddi artışlar meydana gelirken; pandemiyle mücadelenin ilimizdeki kalesi Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesi'nde de doluluk kapasitesi artıyor

KEAH'TA ALARM

 

KEAH'TA ALARM

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Kastamonu'da da korona virüs vaka sayılarında ciddi artışlar meydana gelirken; pandemiyle mücadelenin ilimizdeki kalesi Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesi'nde de doluluk kapasitesi artıyor.  Geçtiğimiz günlerde KEAH Başhekimi Prof. Dr. Zafer Ergül'ün, yaptığı açıklamaların ardından alınan bilgilere göre; hali hazırda 5 yoğun bakım faaliyet gösterirken; 49 hasta da yoğun bakım ünitelerinde tedavi görüyor. Durumu daha hafif olan hastaların alındığı Covid19 servislerinin sayısı ise 10'a yükselirken, 148 hasta da; servislerde tedavi görüyor.

GÜNLÜK 250 POZİTİF VAKA

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre Kastamonu'da yüz bin kişiye düşen korona virüs vaka sayısı 453'e yükselirken, Türkiye'de en fazla vaka oranına sahip olan ilimizde; günlük olarak yaklaşık 250 pozitif vaka daha kervana katılıyor.

BİR HAFTADA 5 EK SERVİS

Geçtiğimiz hafta; 3 yoğun bakım, 7  Covid19 servisinin hizmet verdiği KEAH'ta, hasta sayılarıyla birlikte tedavi ünitelerinin de arttığı gözlemlenirken; 116 olan hasta sayısı, dün itibariyle 197'ye yükseldi.

Hafta sonu kısıtlamalarıyla birlikte; Kastamonu Valiliği tarafından denetimler sıklaştırılırken, önümüzdeki günlerde vaka sayılarının artıp artmayacağı da merak konusu oldu.  (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2021, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER