KEAH'ta by-pass

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 73 yaşındaki hastanın böbrekleri korunarak by-pass ameliyatı gerçekleştirildi ve hastanın üç kalp damarı değiştirildi

73 YAŞINDAKİ HASTANIN ÜÇ KALP DAMARI DEĞİŞTİRİLDİ

KEAH'ta by-pass

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 73 yaşındaki hastanın böbrekleri korunarak by-pass ameliyatı gerçekleştirildi ve hastanın üç kalp damarı değiştirildi.

Kalp Damar Cerrahisi,  Op. Dr. Burak Tamtekin, Op. Dr. Nurcan Ayabakan Eski, Op. Dr. Gülsen Ersoy ve Op. Dr. Hilal Özlü böbrek yetmezliği ve şeker hastalığı olan 73 yaşındaki Cideli Muzaffer Kaya isimli hastayı ameliyat öncesi teknik bir yöntemle böbrek kontrolünü sağlayıp  by-pass ameliyatını  yaparak sağlığına kavuşturdu.

''ÜÇ KALP DAMARINI DEĞİŞTİRDİK''

Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Öğretim Görevlisi Burak Tamtekin,  73 yaşındaki Muzaffer Kaya'ya yaptıkları  By-pass ameliyatı ile ilgili şu bilgileri paylaştı. “73 yaşındaki Muzaffer amcaya yaptığımız ilk  muayenede üç kalp damarının çok kötü durumda olduğunu gördük. Ancak hastamızın diğer raporlarında böbrek yetmezliği yanında şeker hastası olduğunu da tespit ettik. Ekibimizle birlikte ameliyata almamız gereken hastamızın bir tıbbi teknikle böbreklerini korumaya alarak açık by-pass ameliyatını gerçekleştirdik. Hastamızın 3 kalp damarın değiştirdik'' dedi.

Hastanın operasyonun ardından 6 saat sonra solunum cihazından ayrıldığını hatırlatan Dr. Tamtekin, ''Aynı gece yürütülerek ağızdan beslenmeye başladı. Hastamız önümüzdeki bir iki gün içinde yoğun bakımdan normal odaya çıkmasını planlıyoruz. Yapılan bu tür başarılı ameliyatlar ve tedavileri yakından takip eden kent insanını da hemen ileri merkezlere gitmeden güven duyduğu Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanemize gelip kapımızı çalmaları doğrusunu söylemek gerekiyorsa hastane yönetimimizi ve  biz doktorları  mutlu ediyor'' diye konuştu.  (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2021, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER