KEAH rahatlıyor

Türkiye genelinde günlük korona virüs vaka sayıları 4 haneli rakamlara düşerken; Kastamonu'da da vaka sayıların ciddi düşüşler meydana geliyor

KEAH rahatlıyor

VAKA SAYILARIYLA BİRLİKTE HASTA SAYILARI DA DÜŞÜYOR

KEAH rahatlıyor

Türkiye genelinde günlük korona virüs vaka sayıları 4 haneli rakamlara düşerken; Kastamonu'da da vaka sayıların ciddi düşüşler meydana geliyor. Son açıklanan verilere göre haftalık 100 bin kişiye düşen vaka sayısında  145'e düşerken; Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesi'nde de yoğunluk azalıyor.

İlimizde, korona virüsle mücadele en önemli rolü üstlenen Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dün itibariyle  son bir haftada bir yoğun bakım ve 3 servis daha servis daha kapatıldı ve 4 yoğun bakım ile 10 servis hizmet veriyor.

KEAH'ta 10 serviste 75 hasta korona virüs tedavisi görürken, 4 yoğun bakımda ise 26 hastanın tedavisi sürüyor.

Geçtiğimiz hafta, KEAH'ta tedavi gören toplam hasta sayısı 153'ken, bu rakamın bu hafta itibariyle 101'e düşmesi; hastanedeki işleyişi rahatlattı.  (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin topal
Metin topal - 4 hafta Önce

Kastamonu ve ilçedeki hastanelerimize ve ülke genelindeki tüm hastanelerde COVİT 19 servislerinde canla başla mücadele eden canlarını ortaya koyan Doktor,hemşire,asistan,hizmetli,temizlikçi vs hepsine ben ve ailem adına sonsuz teşekkür ederim.

SIRADAKİ HABER