Hastanede bir ilk daha

Geçtiğimiz günlerde el üstünden yapılan kalp anjiyosunun ardından, bu kez de M. A, isimli 66 yaşındaki kalp hastası vatandaşımıza Kardiyoloji Uzmanları Dr. Zeki Çetinkaya, Dr. Mustafa Yaşan tarafından Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kalıcı kalp pili takılarak hastanede bir ilke daha imza atıldı

Hastanede bir ilk daha

 

66 YAŞINDAKİ VATANDAŞA KALICI KALP PİLİ TAKILDI

Hastanede bir ilk daha                                                      

Geçtiğimiz günlerde el üstünden yapılan kalp anjiyosunun ardından, bu kez de  M. A, isimli 66 yaşındaki kalp hastası vatandaşımıza Kardiyoloji Uzmanları Dr. Zeki Çetinkaya,  Dr. Mustafa Yaşan  tarafından Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kalıcı kalp pili takılarak  hastanede bir ilke daha imza atıldı.

 

İleri merkezlerde yapılan el üstü anjiyo ve kalıcı kalp pili,  Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi  Kardiyoloji Ünitesinde başarıyla yapılmaya başladı.

İlimiz merkezinde yaşayan 66 yaşındaki M. A. isimli kalp hastasına yapılan başarılı bir operasyonla kalbine kalıcı kalp pili takıldı. Nefes darlığı ve baş dönmesi şikayeti ile Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi kardiyoloji kliniğinin kapısını çalan  M.A'nın çekilen kalp grafisinde, kalp hızının 30 atım olup tam blok yapamadığı elektrik sisteminde bozukluk olduğu görüldü.

Hastanenin kardiyoloji uzmanları, Dr. Zeki Çetinkaya, Dr. Mustafa Yaşan; hemen, hastanın kalbine geçici kalp pili takarak yoğun bakıma aldılar. Yoğun bakımda yaptıkları takipte  M. A'nın kalbinin elektrik sisteminde yaşadığı atım bozukluğu düzelmeyince, yaşlı hastanın kalbine kalıcı kalp pil taktılar. Kalıcı kalp pilinin kalbe takılmasıyla rahatlayan hastayı sağlığına kavuşturdular. Kardiyoloji uzmanları  “KEAH'ta son trend el üstünden yaptığımız anjiyo yanında, artık  hastalarımıza kalıcı kalp pilini de takmaya başladık. Kastamonu'da ilk kez el üstünden anjiyo ve kalıcı kalp pili takmanın huzuru içindeyiz. Kalp hastalarımızın anjiyo olmak ve kalıcı kalp pili taktırmak için bundan böyle  ileri merkezlere gitmelerine hiç gerek yok'' ifadelerine yer verdiler.

Kalbine kalıcı kalp pili takılan ve sağlığına kavuşan  66 Yaşındaki M.A  ise, “ Nefesim daralıp, başım dönüyordu.  Ankara'daki hastanelere gittik. Kalp pili takmak için ileri tarihlere randevu verince  Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesinin kapısını çaldık. Sağolsunlar hastanenin kalp doktorları yaptıkları muayenede kalbime kalıcı kalp pilini takarak beni sağlığıma kavuşturdular. Çok şükür nefes almam düzeldi. Baş dönmem düzeldi. İnsanımız Ankara'lara, Karabük'lere gitmeden önce burnumuzun dibindeki  Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesine gelip  muayene olduktan  sonra karar verip başka hastanelere gitsinler. Kastamonu'daki doktorlarımız sağolsunlar var'' ifadeleriyle memnuniyetlerini dile getirdi. (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2021, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER