Hassasiyet uyarısı!

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Sermin Yazıcı, 182 veya MHRS üzerinden, Eylül ayının ilk 17 gününde toplam 15 bin 094 kişinin randevu aldığını alınan randevuya 12 bin 168 hastanın geldiğini söyledi

Hassasiyet uyarısı!

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Sermin Yazıcı, 182 veya MHRS üzerinden, Eylül ayının ilk 17 gününde toplam 15 bin 094 kişinin randevu aldığını alınan randevuya 12 bin 168 hastanın geldiğini söyledi.

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Başhekim Yardımcısı Yazıcı, MHRS sistemi sayesinde pandemi döneminde önceden alınan randevularla hastanedeki yoğunluğun düşürüldüğünü ifade ederek, ''. Merkez ilçemizde hastanemize alternatif olarak kullanılabilecek başka bir devlet hastanesi daha bulunmaması nedeniyle tüm nüfusun muayene taleplerine yetişmek bazen mümkün olamamaktadır. Eylül ayının ilk 17 gününde toplam 15.094 kişi MHRS üzerinden hastanemiz polikliniklerine randevu almış olup; bu kişilerden 12.168 hasta muayenesini olurken 2.926 kişi MHRS randevusuna gelmemiştir. Yani MHRS üzerinden randevu alabilen kişilerin %24’ü hastaneye muayene olmaya gelmemiştir. Bu da randevu bulabilmek için onca çaba sarf eden ancak doluluk nedeniyle randevu alamayan hastaların mağduriyetlerinin artmasına neden olmaktadır'' dedi.

Vatandaşların randevu konusunda daha duyarlı olması gerektiğini kaydeden Yazıcı, ''Eğer randevuya gelemeyecekler ise aldıkları randevuları iptal ettirmeleri sıra bekleyen diğer vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine ulaşmasını kolaylaştıracaktır. Hastanemiz yaklaşık 1 yıl kadar önce Eğitim ve Araştırma Hastanesi unvanı almış ve 3.basamak sağlık kuruluşu olarak hizmet vermeye başlamıştır. Bu nedenle hastanemizin yoğunluğu daha da artmıştır. Burada vatandaşlarımıza düşen görev herhangi bir hastalık durumları olduğunda öncelikle bağlı bulundukları aile hekimlerine başvurmaları eğer aile hekimi gerekli görürse hastaneye gelmeleridir. Bu şekilde hastanemizden alınan sağlık hizmetinin kalitesi de artmış olacaktır'' dedi. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER