Ha gayret!

Pandemiye karşı en büyük kozumuz olan aşılama çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Türkiye genelinde toplam birinci doz aşı olan kişi sayısı 53 milyona yaklaştı

Ha gayret!

Pandemiye karşı en büyük kozumuz olan aşılama çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Türkiye genelinde toplam birinci doz aşı olan kişi sayısı 53 milyona yaklaştı. İkinci dozunu olan kişi sayısı ise 42 milyonu geçerken, üçüncü doz aşısını yaptıranların sayısı ise 10 milyona yaklaştı.

Türkiye’de, en az bir doz aşı olmuş 18 yaş ve üstü nüfus haritasına göre yüzde 55 yani kırmızı renk kodunda herhangi bir il kalmadı. 10 il dışında Türkiye’de 71 il yüzde 75’in üzerine çıktı.

KASTAMONU'DA YÜZDE 71

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanmaya başlanan 2’nci doz aşı olmuş 18 yaş ve üstü nüfus haritasına göreyse Türkiye’de 7 il mavi, 43 il sarı, 17 il turuncu, 14 il ise kırmızı renk koduna sahip. Kastamonu’da ise en az birinci doz aşısını olmuş 18 yaş ve üstü nüfus haritasına göre yüzde 84.8 oranıyla mavi iller arasında. 2 doz aşı olmuş 18 yaş üstü nüfus haritasına göreyse yüzde 70.9 ile sarı renk koduna sahip iller arasında. Mavi renk olmasına ise yüzde 4 oran kaldı.

KOCA: 'İKİ KİŞİDEN BİRİ AŞILI'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “İki doz aşı olanların 84 milyon içindeki oranı yüzde 50’nin, 18 yaş ve üzeri nüfustaki oranı ise yüzde 68’in üstüne çıktı. Bugün paylaşılan bir mesajda toplam nüfustaki aşı oranı yanlışlıkla 18 yaş ve üstü için belirtildi. Doğru haber çok daha iyi. Her ikimizden birimiz çift doz aşılı” ifadelerine yer verdi. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER