Grip aşıları geldi

Havaların soğuması ile birlikte grip salgınının yayılmasını önlemede büyük rolü olan grip aşısı eczanelere gelmeye başladı

Grip aşıları geldi

Havaların soğuması ile birlikte grip salgınının yayılmasını önlemede büyük rolü olan grip aşısı eczanelere gelmeye başladı. İki çeşit grip aşısı olduğunu söyleyen eczacılar, birinin SGK tarafından karşılandığını diğerinin ise ücretli olarak satıldığını söyledi. SGK'nın karşıladığı aşının fiyatı 117 lira, diğerinin ise 85 lira.

Bir yanda Kovid-19 salgınıyla mücadele bir yanda ise havaların soğuması sebebiyle grip aşısına olan ilgi arttı. Sonbahar mevsimiyle birlikte uzmanların özellikle risk gruplarına vurdurmasını önerdiği grip aşısı için eczaneler hazırlıklarını tamamladı. Grip mevsiminin gelmesiyle birlikte eczanelerde de grip aşısının satışı başladı. Kovid-19 salgınının oluşturduğu korku ve endişeyle kendisini kış aylarında grip ve zatürreeden korumak isteyen vatandaşlar eczanelerin yolunu tutmaya başladı. Bu sezon için grip aşılarının piyasaya verilmeye başlandığını söyleyen Eczacı Şükrü Ciravoğlu, geri ödeme kapsamında reçeteyle verilmek zorunda olan ve sadece hastanın TC kimlik numarası alınarak reçetesiz verilen olmak üzere 2 çeşit grip aşısı olduğunu ifade etti. (İha)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER