'Freni patlamış kamyon gibi gidiyoruz'

Kastamonu- Çankırı Tabip Odası Başkanı Dr. Yusuf Öztürk, Ramazan Ayının fırsata çevrilerek tam kapanma gerçekleşmesi gerektiğini söyleyen ve bu süreçte esnafa ekonomik ve sosyal olarak destek olunması gerektiğini kaydeden Oda Başkanı Öztürk, önerilerde bulundu

'Freni patlamış kamyon gibi gidiyoruz'

 

RAMAZANDA TAM KAPANMAYI SAVUNAN ÖZTÜRK:

'Freni patlamış kamyon gibi gidiyoruz'

Kastamonu- Çankırı Tabip Odası Başkanı Dr. Yusuf Öztürk, Ramazan Ayının fırsata çevrilerek tam kapanma gerçekleşmesi gerektiğini söyleyen ve bu süreçte esnafa ekonomik ve sosyal olarak destek olunması gerektiğini kaydeden Oda Başkanı Öztürk,  önerilerde bulundu.

 

Oda Başkanı Yusuf Öztürk,  Ramazan ayının fırsata çevrilmesi gerektiğini söyleyerek; tam kapanmanın gerçekleşmesi gerektiğini belirtti.  Kapanma süresince zarar görecek esnafa ekonomik ve sosyal desteğin sağlanması gerektiğinin altını çizen Öztürk, ''Yoksa pandemi Freni patlamış kamyon gibi yokuş aşağı gitmekte olup maske ve sosyal mesafe, hafta sonları sokağa çıkma yasağı gibi mevcut kısıtlamalar ile sorunu çözemezsiniz. İllere göre renklendirilmiş haritalar ile değil ancak toplumun tüm katmanlarını kapsayan daha güçlü ve acil önlemler ile salgın sürecinde başarıya ulaşılması mümkün olup bunun için öncelikle; aşılama uygulamaları hızlandırılması, tam kapanma kararı alınmalı, günlük test sayısı arttırılmalı, ülkeye giriş çıkışlarda test ve karantina uygulanmalı ve etkili izolasyon sağlanmalıdır. Maalesef bu tedbirler acilen alınmazsa Türkiye’yi kötü günler bekliyor.Daha çok insanımızın hastalanması ve ölmesinin engellenmesi için  hızlandırılmış, erken bir normalleşme yerine ancak daha güvenli ve etkin bir normalleşme ile sağlanabilecektir'' dedi.  (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2021, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER