'Doktorlarımıza sahip çıkmalıyız'

50 yaşında diyaliz hastası Murat Mantar'ın damarlarında ve karın bölgesinde oluşan apse, Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahi Ünitesi doktorları tarafından onarıldı ve hasta vatandaş sağlığına kavuştu

'Doktorlarımıza sahip çıkmalıyız'

50 yaşında diyaliz hastası Murat Mantar'ın damarlarında ve karın bölgesinde oluşan apse, Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahi Ünitesi doktorları tarafından  onarıldı ve hasta vatandaş sağlığına kavuştu.

İki yıldır diyaliz hastası olarak yaşamını sürdüren 50 yaşındaki Murat Mantar, kasıkta şişlik, sertlik, ateş ve düşmeyen enfeksiyon şikayetleriyle  Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi aciline geldi. Diyaliz hastası olduğundan dolayı ilk muayenesi Nefroloji uzmanı tarafından yapıldı.

 Yapılan muayenede hastanın kasığına bir başka merkezde girişim yapıldığı karın içine doğru uzanan bir apsenin olduğu tespit edildi.  Düşürülemeyen yüksek ateş ve ağrıların karnında biriken apseden kaynaklandığı tespit edilerek Kalp Damar Cerrahisi Ünitesine yönlendirilen hastanın damarları; Kalp Damar Cerrahisi Uzmanları tarafından onarıldı ve karın içine uzanan apsenin içi boşaltılarak tedavi edildi.

''DOKTORLARIMIZA SAHİP ÇIKMALIYIZ''

Sağlığına kavuşan Murat Mantar, operasyon sonrası yaptığı değerlendirmede; ''“ Ben iki yıldır yaşamımı diyaliz hastasıyım. Başkada herhangi bir sağlık problemim çok şükür yoktu. Birden bire karnımda kollarımda dayanılmaz ağrılar, kasığımda şişlikler başladı. Bir başka merkezde 40 gün tedavi gördüm. Ancak ağrılarım bir türlü geçmedi. Yeğenlerim sağ olsunlar beni Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesine getirdiler. Burada yapılan muayenelerimde karın bölgemde apse oluştuğu anında tespit edildi. Kalp Damar Cerrahi Ünitesine yönlendirildik. Kalp Damar Cerrahisi Uzmanlarımız tarafından hasar gören damarlarım ve karın bölgeme uzanan   apse, doktorlarımız tarafından temizlenerek alındığını öğrendim. Apse alındıktan sonra ateşim düştü. Hayatı bana zehir eden karın ağrılarımdan çok şükür kurtuldum. Beni sağlığıma kavuşturan başata KEAH Kalp Damar Cerrahisi Ünitesi doktorlarımıza ve güler yüzlü hemşirelerine,ne kadar teşekkür etsem azdır. Şu da bilinmeli; şifa bulduğum Eğitim ve Araştırma Hastanesi memleketimize çok yakışmış. Hastanemize, doktorlarımıza sahip çıkıp her birimiz kıymetini bilmeliyiz'' dedi.  (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER