Aşıda üçüncü doz başladı

Sağlık Bakanlığınca Covid-19 ile mücadele kapsamında başlatılan aşılama çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda sağlık çalışanları ile 50 yaş ve üzerindeki vatandaşlara 3. doz aşı uygulanmasına başlandı

Aşıda üçüncü doz başladı

Sağlık Bakanlığınca Covid-19 ile mücadele kapsamında başlatılan aşılama çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda sağlık çalışanları ile 50 yaş ve üzerindeki vatandaşlara 3. doz aşı uygulanmasına başlandı.  

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son Koronavirüs Bilim Kurulu sonrasında yaptığı açıklamada, 50 yaşından büyük vatandaşların ve sağlık çalışanlarının hangi aşı ile olursa olsun 3. doz aşı olmalarının faydalı olacağının kararlaştırıldığını söyledi. 2 doz aşı olmuş 50 yaş ve üzeri vatandaşlar ile sağlık çalışanlarının 1 Temmuz itibarıyla istedikleri aşı ile 3. doz aşılarını olmak üzere randevu alabileceklerini belirten Koca, 3. doz aşının hangi aşı türü ile olduğunun herhangi bir kısıtlaması ya da önceliği olmadığını kaydetti. Randevularını alan  50 yaş üzeri vatandaşlar ve sağlık çalışanları 3. doz aşılarını oldu. (İha)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER