Artışta 6. sıradayız

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 100 bin nüfusa karşılık gelen 11-17 Aralık tarihleri arasındaki haftalık vaka oranlarını açıkladı.

Artışta 6. sıradayız
banner72

Haritaya göre; geçen hafta 161,54 haftalık vaka sayısına sahip Kastamonu, bu hafta 181,47'ye yükseldi. İlimizde yaklaşık 1 aydır vaka sayısında hızlı bir gerileme yaşanıyordu, haftalık vaka oranlarını tekrar yükselişe geçmiş oldu. 11-17 Aralık arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 9 ilin arasında Kastamonu 6’ncı sırada yer aldı. 11-17 Aralık arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 9 il; Rize, Isparta, Artvin, Eskişehir, Trabzon, Kastamonu, Nevşehir, Ordu, Erzincan…

KOCA; “ŞARTLARI LEHİMİZE ÇEVİRMEK KONUSUNDA HEPİMİZ TECRÜBE SAHİBİYİZ”

Hatırlatma dozunu ve tedbirleri bir daha dile getiren Bakan Koca; “Omicron varyantının ülkemizde de yayılmaya başladığı bilgisini dün kamuoyuyla paylaştık. Tedbirlere özenle uymak ve önemi artan hatırlatma dozunu aksatmadan yaptırmak gerektiği uyarımızı bir kez daha tekrarlıyoruz. Şartları lehimize çevirmek konusunda hepimiz tecrübe sahibiyiz” dedi. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER