25. hastaya tatlı kutlama

KEAH KALP VE DAMAR CERRAHİ ÜNİTESİ, BİR AÇIK KALP AMELİYATINI DAHA BAŞARIYLA YAPTI

25. hastaya tatlı kutlama

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi (KEAH) Kalp ve Damar Cerrahi Ünitesi doktorlarından Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Eğitim Görevlisi Burak Tamtekin, 70 yaşındaki erkek bir hastaya açık kalp ameliyatı yaparak sağlığına kavuşturdu.

Başarıyla gerçekleştirilen 25. açık kalp ve damar ameliyatı sonrası Kastamonu Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Güler ve KEAH Başhekimi Prof Dr. Zafer Ergül'ün katılımıyla, Kalp Damar Cerrahi Servisinde pastalı bir kutlama programı yaptılar.

Bir yandan kovid-19 pandemisiyle uğraşan, bir yandan da başarılı operasyonlara imza atmaya devam eden KEAH Kalp Damar Cerrahi Ünitesi, 70 yaşında 25. kalp hastasına açık kalp ameliyatı yapılarak sağlığına kavuşturuldu.

TAMTEKİN: “AÇIK KALP AMELİYATLARINI İLERİ MERKEZLERE GİTMEDEN RAHATLIKLA YAPABİLİYORUZ”

Hastaneye geldiği günden bu yana yaptığı başarılı açık kalp ve damar operasyonlarıyla, çevre illere KEAH adını duyurmayı başaran Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Eğitim Görevlisi Burak Tamtekin, 6 aydan bu yana açık kalp ve damar operasyonlarını başarıyla yaparken, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Hamdi Topal, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Güler ve KEAH Başhekimi Prof. Dr. Zafer Ergül'ün üniteye verdiği destekler sayesinde başarının yakalandığını ifade ederek, şunları söyledi; “Daha önce denemesi yapılan ancak devam ettirilemeyen açık kalp damar operasyonlarını bu güzel şehirde, 6 aydan bu yana başarılı bir şekilde artık yapabiliyoruz. Bu şehrin belki de yıllardır hep hayali olan açık kalp ameliyatlarını ileri merkezlere gitmeden rahatlıkla yapabiliyoruz. Kalp ve Damar Cerrahisi olarak bu gün açık kalp ameliyatında 25. hastamız 70 yaşındaki bir amcamıza yaptık, sağlığına kavuşturduk. Kalp Damar Cerrahisi olarak bu günümüzü sağlıklarına kavuşturduğumuz 25 hastamızı da düşünerek pasta keserek kutluyoruz. Artık her türlü kalp ve damar hastalıklarına KAEH olarak müdahale eden güçlü bir cerrahiyiz. Şehrimiz ve bölgemiz için KEAH olarak, kalp ve damar hastalıkları merkezi haline geldiğimizi de gönül rahatlığı içinde söyleyebiliriz. Artık hastalarımız bu tür ameliyatlar için büyük şehirlere gitme zorunluluğu böylelikle ortadan kalkmıştır. Bu süre zarfında koroner bypass, kalp kapak değişimi ve tamiri, aort damar balonlaşması ve yırtılması gibi her türden hastalığı içeren 25. hastamızda başarıyla ünitemizde ameliyat edildi. Yaptığımız bu başarılı ameliyatlarımızda tabi ki Kalp ve Damar Cerrahi Ünitemizi ve doktorlarını yakından destekleyen, daima yanında olan Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Güler ve Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Ergül hocalarımız başta olmak üzere, birlikte imza attığımız başarılı operasyonlarda emeği geçen doktorlarımıza KVC ameliyathane ve yoğun bakım servisinin değerli hemşirelerine daha doğrusu emeği geçen herkese, Kalp Damar Cerrahi Ünitesi olarak her daim şükranlarımızı sunuyoruz.” (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER