17'DEN 93'E KADAR

Aşılama oranlarında mavi olmamıza yüzde 5 kalırken, Kastamonu'da korona virüsle mücadelemizin karargahı Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesi'nde virüsle mücadele sürüyor

17'DEN 93'E KADAR

Aşılama oranlarında mavi olmamıza yüzde 5 kalırken, Kastamonu'da korona virüsle mücadelemizin karargahı Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesi'nde virüsle mücadele sürüyor.

 Covid servislerinde 17 yaşından 93 yaşına kadar tedavi gören hastalar bulunuyor.  Yoğun bakımda 60 yaşla 81 yaş arasında tedavi gören hastalar bulunurken,  aşı olan vatandaşların hastalığı hafif atlattığı gözlemleniyor.

TOPLAM 84 HASTA TEDAVİ GÖRÜYOR

Korona virüs vaka sayılarında Türkiye genelinde stabil bir ilerleme kaydedilirken, aşılamada da her geçen gün oranı arttırıyoruz. Dün itibariyle yüzde 70 barajını geçen Kastamonu, mavi kategoriye girmeye hazırlanırken, Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesi'nde de toplamda bir yoğun bakım ve 5 serviste hastalar tedavi görüyor. Hali hazırda bir yoğun bakımda 14, beş serviste ise 70 hastanın  korona virüs tedavisi devam ederken, yüz bin kişiye düşen vaka sayısı yüzde 131'e yükselen ilimizde aşılama oranlarının artmasıyla da hastaneye yatış oranlarında da ciddi bir düşüş gözlemlendi. 

YÜZDE 70'İ GEÇTİK

Kastamonu'da,  215 bin 767’si ilk doz, 175 bin 171’si ikinci doz olmak üzere toplamda 436 bin 119 doz aşı uygulaması gerçekleştirilirken,  yüzde 67,30 olan Türkiye ortalamasının üzerine çıkılarak yüzde 70,1 oranına ulaşıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER