banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
15 Eylül 2019 Pazar

PARAYLA SAADET OLMUYOR AZİZİM

23 Mayıs 2019, 09:50
PARAYLA SAADET  OLMUYOR AZİZİM
Barış KILINÇKIRAN

Kastamonuspor 1966'da kazan kaynıyor. Teknik direktörler Mustafa Çapanoğlu ve Ahmet Yıldırım başta olmak üzere neredeyse tüm futbolcular 30'ar maç başı alacaklarının olduğu iddiasıyla bu paraların tahsili için Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuruda bulundu. Söz konusu alacakların tamamının yaklaşık 4 Milyon TL olduğu konuşuluyor. Belki de daha fazla. Maliye, SGK, banka kredileri ve esnafa olan borçların toplam tutarını bilmiyorum ama bu rakamın da hatırı sayılır boyutlara ulaştığı tahmin ediliyor. Kulüp Başkanı Erkan Özcan'ın da yaklaşık 3 Milyon TL alacağının olduğunu düşünürsek şuanda yaklaşık 8-10 Milyon TL borcu olan bir kulüpten bahsediyoruz. Şuanda kimsenin ağzını bıçak açmıyor. Mevcut Başkan Erkan Özcan, geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında kendisine destek verildiği taktirde yeniden oluşturulacak güçlü bir yönetim kurulu ile başkanlık görevini tekrar üstlenebileceğini söylemişti. Hâlâ aynı kararda mı bilinmez ama şuanda işler hiç de iyiye gitmiyor. Yeni bir transfer yasağı gündemde. Yeni sezon için kurulacak kadro için futbolculara ödenmesi gereken peşinatlar gündemde. Esnafa ve kredi taksitleri devam eden banka borçları gündemde. Biran önce yapılması gereken Olağan Genel Kurul toplantısı gündemde. Tüm spor kamuoyu gibi bizde gelişmeleri büyük bir merakla bekliyoruz.

TOPLANAN PARALAR NEREYE GİTTİ?

KSK'lı futbolcular bu sezon toplam 34 maç oynadılar. Play-Off maçlarını da sayarsak toplam 36 maç oynanmış. Takım kaptanı ile birlikte bazı futbolcuların ‘maç başı alacaklarımızı istiyoruz’ diye basın mensuplarının karşısına çıktıklarında sanırım 32'inci hafta maçları oynanmıştı. Yani iddiaları doğruysa sezon başından bu yana ikişer maç hariç hiç biri maç başı para almamıştı. Futbolcuların 30'ar maç başı alacakları, teknik heyetin 3-4 aylık maaş alacakları, altyapı takımına emek veren teknik heyetin yine aylarca maaş alamadıkları konuşuluyor. Bu nasıl iştir arkadaş? Son derece enteresan ve düşündürücü bir durum. Peki sezon başından buyana kulüp kasasına girmesi gereken federasyon gelirleri, iddia gelirleri ve bağışlar yoluyla toplanan paralar nereye harcandı? Ortada bizim bilmediğimiz ne vardı da bugüne kadar haberimiz yoktu? Salim Arpacıoğlu döneminde kimsenin sesi çıkmıyordu da Erkan Özcan gelince ne değişti?

Aklımda deli sorular...

BAŞKANDAN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ

Amedspor deplasmanı öncesi düzenlediği basın toplantısında yine mangalda kül bırakmayıp; 'Sezon sonu konuşacak çok şeyimiz olacak' diyen Erkan Özcan'a sesleniyorum. Sevgili Erkan Özcan; Olağan genel kurul toplantısı öncesi en kısa zamanda sosyal medya hesabı üzerinden değil, basın mensupları ile birebir yapacağın bir toplantı yoluyla tüm olan biteni spor kamuoyu ile paylaşmasını istiyorum. Toplantının soru-cevap şeklinde geçmesinde yarar var. İnternet üzerinden yapılan yayınlar son derece sağlıksız ve sonuç odaklı değil. Herkes eteğindeki taşları döksün bakalım. Şimdi atış serbest. Sana kim destek oldu, kim köstek oldu? Kim arkanda durdu, kim kuyunu kazdı? Ne varsa çıkıp açıklama zamanın geldi. Bu iş şakaya gelir bir işdeğil. Son derece veballi bir iş. Kimseyi töhmet altında bırakmaya yada suçlamaya gerek bırakmadan sezon boyunca yaşanılan her gelişmeyi ve icraatları şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşmak lazım. Cevapsız kalacak her soru, akıllarda kalan her soru işareti büyük bir vebale ve kul hakkına girer. Bu duygu ve düşüncelerle yarından tezi yok bir basın açıklamasıyla herkesi bilgilendirmen gerekiyor.

29 HAZİRAN'DA KONGRE Mİ OLUR?

Alınan karar gereği bu ay içerisinde yapılması planlanan kongrenin İstanbul seçimleri nedeniyle 29 Haziran'a alındığı konuşuluyor. 29 Haziran'da kongre mi olur? Temmuz ayının ilk haftası kamp sezonu açılıyor. Siz kongreyi yapıp bir hafta içerisinde teknik heyeti ve futbolcu kadrosunu kurup bir de kamp yeri mi ayarlayabileceğinizi sanıyorsunuz? Hayal kurmanın bir anlamı yok. Gerçekçi olmak lazım.

AYGÜN VE ALTIKULAÇ'IN İSMİ KONUŞULUYOR

Fısıltı gazetesi haberlerine göre son dönemlerde kulübe yaptığı maddi yardımlarla ön plana çıkan işadamı Cengiz Aygün'ün başkanlık görevine geleceği yada Aygün'ün tam desteği ile Erkan Özcan'ın görevine devam edeceği konuşuluyor. Eski başkanlardan Mahir Altıkulaç'ın yeniden başkanlık koltuğu için yakın çevresiyle istişare yaptığı da gelen bilgiler arasında. Dedikodulara bakarsanız daha birçok ismin başkanlık için adı geçiyor ama henüz ortada bir şey yok. İnşallah bu ateşten gömleği giyecek bir Kastamonu sevdalısı bulunur da bu kulüp sahipsiz kalmaz.

PARAYLA SAADET OLMUYOR AZİZİM

Başkanlık koltuğuna oturacak kişinin her şeyden önce özkaynak konusunda kendince bir bütçe belirlemesi ve oluşturacağı yönetim kurulu üyelerinin de yine belli oranda kulübe maddi katkı sağlayacak isimlerden oluşması gerekiyor. Son iki sezondur yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan arkadaşlara baktığımızda neredeyse hiç biri kulübe kendi imkanları nispetinde maddi bir girdi sağlamadı. Salim Arpacıoğlu yönetiminde de aynı şey geçerliydi, Erkan Özcan yönetiminde de değişen bir şey olmadı. Bugüne kadar bu kulüp çok paralı başkanlar ve yönetim kurulu üyeleri gördü ama iç çekişmeler, siyaset, hırs ve dedikodular yüzünden en paralı olduğumuz zamanlarda bile başarıya ulaşamadık. KSK başkanı olacak kişinin öncelikle her kesim tarafından taktir ve destek görecek bir isim olması şart. 'Parayla saadet olmaz' sözünü kaçıncı kez yaşıyoruz. Başarı sadece maddiyata odaklı bir konu değil. Yıllardır özlemle beklediğimiz birlik ve beraberlik ortamını yakalayıp, şehri de bu havaya sokarsak inanın bizim önümüzde kimse duramaz. Bu sadece Kastamonuspor için geçerli değil. Memleket menfaatleri uğruna yapılan her çalışma için el ele, omuz omuza verildiği taktirde 'Bize Her Yer Kastamonu'

Ama işin içine koltuk sevdası, siyaset, dedikodu, çekememezlik ve adam kayırma girdiği sürece her konuda olduğu gibi Kastamonuspor konusunda da yerimizde sayarız.

Kalın sağlıcakla...

'Her Şey Kastamonuspor İçin'

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV