EĞİTİM Haberleri Tümü

Türk Eğitim-Sen’den müdür değişikliklerine tepki

 Milli Eğitim Bakanlığı’nın Dershaneler yasası kapsamında okul müdürlerinin görevden alınmasına Türk Eğitim-Sen Taşköprü Temsilciliği’nden de tepki geldi. 

Taşköprü Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanan eğitimciler uygulamaya tepki göstererek pankartlar açtılar ve sendika temsilcileri konuşma yaptı. Türk Eğitim Sen’in önderliğindeki basın açıklamasına Aktif Eğitim Sen ve Eğitim-Sen üyeleri katıldı. Kavun üzerine yazılan “Koklan 75 puan al” yazısı da dikkatlerden kaçmazken Türk Eğitim-Sen Kastamonu Şube Başkanı Nedim Afacan yaptığı konuşmada Okul müdürlerinin görevden alınmasını değerlendirdi. 
Protesto da ilk olarak söz alan Türk Eğitim-Sen Kastamonu Şubesi Başkanı Nedim Afacan, “Taşköprü’de çok ilginç bir durum söz konusu. Bu görevden alınmalar gösteriyor ki Taşköprü’de eğitim ve öğretim hiç yokmuş. Burada tüm okul müdürlerimiz başarısız sayılarak görevden alındı. Sadece bir okul müdürü Taşköprü’de iki ay gibi kısa bir süre görevde kalıp, sınavdan 95 puan alarak ilçemizden başka bir ilçeye Milli Eğitim Müdürü olarak atanarak başarılı olmuş. Diğer tüm müdür arkadaşlar başarısız sayılarak idarecilik görevlerine son verilmiştir. Peki neye göre başarısız sayıldı? Kimlere göre başarısız sayıldı” dedi.
Ardından Türk Eğitim-Sen Taşköprü Temsilcisi İsmail Karakaya yaptığı basın açıklamasında “Okul yöneticilerini değerlendirme süreci sona erdi. Okul müdürlerinin puanları açıklandı. Bilindiği gibi görev süresi uzatılacak müdürler; ilçe mili eğitim müdürleri, ilçe milli eğitim şube müdürleri, öğretmenler, okul aile birliği başkanı ve başkan yardımcısı ile öğrenci meclisi başkanı tarafından değerlendirildi. 
17 Aralık süreci ile başlayan ve paralel yapı ile mücadele adı altında yürütülen ancak geldiği nokta itibarı ile Milliyetçi, Vatansever, Atatürkçü, Çalışkan, Dürüst idarecileri tırpanlayan; yapılan işlemlerle adaletin ve hukuksuzluğun yerlerde süründüğü Milli Eğitim Müdürlüğünü bu duruma düşülmesine neden olan İlçe Milli Eğitim Müdürünü ve Şube Müdürlerine, Türk Eğitim Sen camiası olarak yüreğimizden geçenlerin bir ömür yeteceğinin bilinmesini istiyoruz” dedi.
Kalabalık daha sonra herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan dağıldı.

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz