EĞİTİM Haberleri Tümü

Aksoy’dan zümre çalışmalarına yakın takip

 Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy, zümre çalışması yapılan okulları gezerek, öğretmenlerle fikir alışverişinde bulundu.

Abdurrahmanpaşa Lisesi’nden başladığı gezilerini Aytaç Eruz ve Kız Meslek Lisesi’yle sürdüren Aksoy, kendisinin zümre çalışmalarına büyük önem verdiğini, buralardan çıkacak olan kararların kesinlikle büyük bir titizlik içersinde inceleneceğini söyledi.

Özel bir eğitim kurumunda yöneticilik yaptığı dönemde zümre çalışmalarını ders programlarının arasına giydirdiklerini, öğretmen arasındaki birlikteliğin de sağlanmış olduğunu vurgulayan Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy, “Bu sayede stajyer öğretmen arkadaşlarımız 10 yıllık bir öğretmenin tecrübesine ulaşmış oluyor. Biliyorsunuz k ÖSYM soru sisteminde değişikliklere gitti. Sizlerde buna göre soru sistemlerinizi gözden geçirmelisiniz” dedi.

Öğrencilerin başarılarının artırılmaları için ortak sınavlar yapılabileceğini, soruların şimdiden dahi hazırlanabileceğini belirten Aksoy, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu çalışmalar sayesinde kendi bilgilerinizi de güncellemiş oluyorsunuz. Her öğretmen üç-beş soru hazırlayıp bu çalışmalara katılabilir. Böylece bir soru havuzu oluşturmuş olursunuz. Zümre çalışmalarını ne kadar önemsediğimi zaten burada olmamla görmüş oluyorsunuz. Her şey çocuklarımızı daha iyi nasıl yetiştiririz sorusunun cevabını bulmak için. Hedefimiz gelecek nesilleri en iyi şekilde topluma kazandırmak.”

 

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz