EĞİTİM Haberleri Tümü

İlk Adım Kreşinden anlamlı kampanya

 Türkiye Sakatlar Derneği Kastamonu Şubesi, geçtiğimiz hafta hareketli günler yaşadı.

Öncelikle Daday ilçemizde bir temsilcilik açan ve açılışına çok sayıda bürokrat ve vatandaşın iştirak ettiği etkinliğin ardından hafta sonu da dernek üyelerine bir piknik organize edildi.

Yaklaşık yüz engelli vatandaşın ve ailesinin iştirak ettiği, Açık Maslak’taki piknik etkinliğinde gönüllerince eğlenen dernek üyeleri; geçtiğimiz gün de İlk Adım Kreşi’nin ziyareti ile duygulu anlar yaşadı.

Kastamonu İlk Adım Kreşi çocukları anlamlı bir etkinliğe imza attı. Engelli vatandaşların tekerlekli sandalyeye kavuşabilmesi için Mavi kapak kampanyası yapan İlk Adım Kreşi minikleri, biriktirdikleri kapaklarla birlikte Türkiye Sakatlar Derneği Kastamonu Şubesi’ni ziyaret etti.

Ziyaret esnasında biriktirdikleri plastik kapakları da TSD Kastamonu Şube Başkanı Serhat Yolasığmazoğlu’na teslim eden minikler, büyüklerine örnek olacak bir sosyal sorumluluk hareketi sergiledi.

Sakatlar Derneği üyelerinin hem sevindiği hem de duygulandığı ziyarette; “minik yavrularımıza bu duyarlılıklarından ötürü teşekkür ediyorum” diyen TSD Kastamonu Şube Başkanı Yolasığmazoğlu; “Geleceğimizin emin ellerde olduğu, bu minik yavrularımızın kocaman yüreklerindeki sevgi, saygı, sosyal sorumluluk ve yardımseverlik duygularıyla ortadadır. Hepsinin de alınlarından öpüyorum” sözleriyle duygularını açıkladı. 

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz