EĞİTİM Haberleri Tümü

Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi!

Kastamonu Üniversitesi Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü Türkiye'de, alanında bir ilki gerçekleştirerek 4. sınıf öğrencilerini kapsayan bir ekiple yurt dışına teknik gezi düzenledi. Bölüm başkanı Doç. Dr. Saim Ateş önderliğinde Romanya'daki orman ürünleri tesislerinde incelemelerde bulunan 24 öğrenci, 1 haftalık programın ardından yurda geri döndü.
Program çerçevesinde alanında dünya devi olan KRONOSPAN, Romanya'da söz sahibi olan yerel firmalardan FOREX ve LOSAN fabrikalarının yanısıra ülkemizi yurt dışında başarı ile temsil eden Kastamonu Entegre'nin Romanya'daki tesisi PROLEMN'i ziyaret etti. Teknik geziden arda kalan zamanlarda ise öğrencilere Romanya'nın tarihi ve turistik yerleri gezdirildi. Kastamonu Üniversitesi Rektörlüğünün vermiş olduğu maddi ve manevi desteğe teşekkür etmek isteyen öğrenciler ve akademik personel, yurda dönüş sonrası Rektör Prof. Dr. Seyit Aydın'ı makamında ziyaret ederek kendilerine teşekkürlerini ve Romanya'dan getirdikleri hediyelerini sundular.
Öğrenciler ile programı değerlendiren Prof. Dr. Aydın bu başarılı geziden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, gelecekte daha güzel uygulamalar için de destek olacaklarını belirtti. Bu teknik gezide Doç. Dr. Saim Ateş'in yanı sıra, Doç. Dr. Mehmet Hakan Akyıldız, Yrd. Doç. Dr. Mahmut Gür, Arş. Gör. Bahadır Çağrı Bayram, Arş. Gör. Çağrı Olgun ve Arş. Gör. Orçun Çağlar Kurtuluş görevli öğretim elemanları olarak ekipte yer aldılar.

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz