GÜNDEM Haberleri Tümü

11 yaşındaki Alman çocuk Kastamonu’ya çalışmaya geldi Çiftlik hayatını öğreniyor

 

Yöresel kahvaltı ve yemekleriyle ünlü İzbeli Çiftliği’nin bugünlerde iki küçük misafiri bulunuyor. Almanya’nın Ankara Büyükelçiliği’nde görevli Dirk Stagge’nin Alman Okulu öğrencisi oğlu 11 yaşındaki Laurenz Stagge ile 12 yaşındaki Ankara Bilkent Lisesi öğrencisi Cem Paul Aybek, 15 günlüğüne çiftlik yaşantısını öğrenmek için Kastamonu’daki İzbeli Çiftliği’ne geldi.

15 GÜNDÜR İZBELİ ÇİFTLİĞİ’NDELER…

İzbeli Çiftliği’nin sempatik ve de misafir canlısı sahibi olan Sabiha İzbeli 15 gündür küçük misafirleriyle yakından ilgilendi… Küçük misafirlerin babaları tarafından kendisine teslim edildiğini ve 15 günden beri çiftlik çalışanlarıyla birlikte çalıştıklarını ve çiftlikte yatıp kalktıklarını söyledi.

ÇİFTLİK YAŞANTISINI ÇALIŞARAK ÖĞRENİYORLAR
12 yaşındaki Cem Paul ile 11 yaşındaki Laurennz Stagge’nin çok sempatik ve saygılı çocuklar olduğunu ifade eden Sabiha İzbeli, çocukların bugüne kadar çiftlik yaşantısını görmediğini, burada doğal ortamda yaşadıklarını ve kendilerinden son derece memnun olduklarını söyledi.

“BURAYI ÇOK SEVDİK YİNE GELMEK İSTİYORUZ”

Pazar günü Ankara’ya döneceklerini söyleyen Cem Paul Aybek’de yaz tatilinde unutamayacakları bir tatil ve de tecrübe yaşadıklarını Alman arkadaşı Laurenz Stagge’nin de çok memnun kaldığını, babalarıyla konuşup önümüzdeki yaz tatilinde yine gelmek istediklerini söyledi.
 İzzet Sarı

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz