Vidinlioğlu, çocuklarla sinemada bir araya geldi

Cumhuriyetimizin 98’inci kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun talimatıyla doğrultusunda ücretsiz olarak gösterime sunulan İstanbul Muhafızları animasyon filmine çocuklar ve aileleri yoğun ilgi gösterdi

Vidinlioğlu, çocuklarla sinemada bir araya geldi
banner72

Cumhuriyetimizin 98’inci kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun talimatıyla doğrultusunda ücretsiz olarak gösterime sunulan İstanbul Muhafızları animasyon filmine çocuklar ve aileleri yoğun ilgi gösterdi. Cine Zirve’de düzenlenen etkinliğe Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu da katıldı ve çocuklarla uzun uzun sohbet etti.

Çocukların yoğun ilgi gösterdiği ve ‘Galip amca’ diye tezahürat ettiği Başkan Vidinlioğlu; “Cumhuriyet coşkusunu sizlerle yaşamanın mutluluğu tarif edilemez. Yorgunluğumuzu aldınız, geleceğe daha umutla bakmamızın kaynağısınız. Cumhuriyet ilelebet sizin, bizim hepimizindir” dedi. Aileler de etkinlikten duydukları memnuniyeti belirterek Başkan Vidinlioğlu’na teşekkür ettiler.

29 Ekim’de tüm yurtta gösterime giren İstanbul Muhafızları animasyon filmi ilk gün itibariyle en büyük ilgiyi Kastamonu’da gördü. Filmin yapımcısı sosyal medya hesaplarından Kastamonu’ya ve Belediye Başkanı’na teşekkür etti. Kastamonu’nun ilk günde gişede Türkiye birincisi olduğu bilgisi alındı. Kastamonu Belediyesi ayrıca günün anlamına binaen hatıra anahtarlık dağıtımı da gerçekleştirdi.

“TÜRKİYE’DE TEK YAYINLAYAN BELEDİYEYİZ”

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızda vizyona giren animasyon filmini Türkiye’de tek yayınlayan belediye olmanın da mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Belediye Başkanı Vidinlioğlu; “Cumhuriyetimizin kuruluşunu doyasıya kutlayacağız. Cumhuriyet’imizin tadı olan çocuklarımıza bu anlamlı günde küçük bir hediye vermek istedik. Gördük ki çocuklarımız da aileleri de durumdan çok memnun. Hal böyle oyunca bizler daha çok memnun oluyoruz. Cumhuriyet coşkusunu bizlerle paylaşan çocuklarımıza teşekkür ediyorum. Kıymetli ailelerimize teşekkür ediyorum. Bizlerin gücüne güç kattılar. Rabbim daha güzel etkinliklerde bir arada olmayı nasip etsin. Ne Mutlu Türk’üm diyene. Yaşasın Cumhuriyet…” ifadelerini kullandı. 

İstanbul Muhafızları animasyon filmi 29 Ekim Cuma günü 11.00, 13.00, 15.00, 17.00 ve 19.00 seansları Cine Zirve’de Kastamonu Belediyesi katkısıyla ücretsiz olarak yayınlanmış ve 878 çocuk animasyon filmini izlemişti. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER