Sinop'ta yıldızlar geçidi

2019 yılında ilk kez Sinop'ta gerçekleşen ve yaza damga vuran Kuzey Fest, 1 yıllık aranın ardından yeniden gerçekleşiyor

Sinop'ta yıldızlar geçidi

2019 yılında ilk kez  Sinop'ta gerçekleşen ve yaza damga vuran Kuzey Fest, 1 yıllık aranın ardından yeniden gerçekleşiyor. 4 gün boyunca 24 sanatçı ve grubun performans sergileyeceği festivalin ilk gününde; Sidar Baran Taş, Köfn, Kendimden Hallice, Emir Can İğrek, Gazapizm ve maNga sahne aldı.

Bir buçuk yılı aşkın pandemi süresinde sahneleri çok özlediklerini söyleyen müzisyenler dinleyicileriyle yeniden buluşmanın, göz göze şarkılar söylemenin mutluluğunu yaşadı.

 Ayrıca festival ekibi; ülkemizde çıkan orman yangınları sebebi ile zarar gören bölgelerin tekrardan ağaçlandırılması için Tema Vakfı 'nın başlattığı kampanyaya KuzeyFest Ailesi olarak 1500 fidan bağışında bulunuyor. Festival alanına maske ile giriş yapan katılımcılar görevlilerin de uyarısıyla mesafe ve hijyen kurallarına uyarak güvenli bir festival deneyimi yaşadı.

Türkiye’nin en mutlu şehri Sinop’ta yeşilin ve mavinin buluşma noktasında; Sagopa Kajmer’den İlkay Akkaya’ya; Edip Akbayram’dan Pentagram’a; Emre Aydın’dan Pera’ya müziğin yıldız isimleri 4 gün boyunca sınırsız müzik ve eğlencenin adresi olacak.

7 Ağustos Cumartesi

Edip Akbayram

Pentagram

Ozbi

Yaşlı Amca

Cihan Mürtezaoğlu

Deli Müjgan

8 Ağustos Pazar

Emre Aydın

Pera

No.1

İkilem

Mary Jane

Caner Öner (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER