Sanat kurulu, binasına kavuşuyor

Kastamonu Sanat Kurulu Genel Başkanı Yılmaz Cesur, “Kastamonu için sanat ve kültür alanında yapacağımız yeni çalışma ve projelerle adından sık sık söz ettireceğiz, Kastamonu’yu sanat ve kültür ile buluşturacağız” dedi

Sanat kurulu, binasına kavuşuyor

Sanat kurulu, binasına kavuşuyor

Kastamonu Sanat Kurulu Genel Başkanı Yılmaz Cesur, “Kastamonu için sanat ve kültür alanında yapacağımız yeni çalışma ve projelerle adından sık sık söz ettireceğiz, Kastamonu’yu sanat ve kültür ile buluşturacağız” dedi.

Kastamonu Sanat Kurulu Genel Başkanı Yılmaz Cesur ve Müzik Direktörü Enis Mangaloğlu, Başkan Yardımcısı Mete Tafracı Kastamonu Belediye Başkanı Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu ve Belediye Başkanlığı Arge Müdürü Resul Köprülü’yü ziyaret etti.

Ziyaret ile ilgili açıklamada bulunan Kastamonu Sanat Kurulu Genel Başkanı Yılmaz Cesur şunları söyledi, “Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu ile Kastamonu Sanat Kurulumuza Kastamonu Belediye Başkanlığı tarafından tahsis edilen binamızla alakalı görüşme yaptık ve ayrıca sanat kurulunun Kastamonu’da yapacağı projelerle alakalı karşılıklı istişarelerde bulunduk. Yapacağımız proje ve çalışmaları anlattık” dedi ve Cesur, “Türkiye’de hiçbir ilimizin yapamadığını yapan Kastamonu Belediye Başkanımız Sayın Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu ilimiz sanatına, kültürüne ve de sanatçısına sahip çıkmıştır. Bizler için tahsis ettiği inşaat süresinin azaldığı binamızın da yaklaşık bir ay sonra teslim edileceğinin müjdesini vermiştir. Kastamonu Sanat Kurulu'muza her konuda yardımcı olan, Kastamonu’yu sanat ile buluşturmamızda yeni projelerimizi de gerçekleştirmemizde ve her konuda bizlere yardımcı olan Op. Dr.Rahmi Galip Vidinlioğlu, Resul Köprülü başta olmak üzere tüm emeği ve katkısı geçenlere de Kastamonu Sanat Kurulu Başkanlığı adına çok teşekkür ederiz” dedi.

Yılmaz Cesur açıklamasının sonunda, “Kastamonu için sanat ve kültür alanında yapacağımız yeni çalışma ve projelerle adından sık sık söz ettireceğiz, Kastamonu’yu sanat ve kültür ile buluşturacağız. İnşallah hemşehri ve konuklarımızı da sanat ve kültüre doyuracağız” diye konuştu. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER