KASFOT'tan anlamlı eğitim

KASTAMONU Fotoğraf Sanatı Derneği (KASFOT) tarafından İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğüne sunulan “Yaşamın içinden bir genç bir fotoğraf” isimli proje kabul edildi

KASFOT'tan anlamlı eğitim

 


KASFOT'tan anlamlı eğitim

 

KASTAMONU Fotoğraf Sanatı Derneği (KASFOT) tarafından İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğüne sunulan “Yaşamın içinden bir genç bir fotoğraf” isimli proje kabul edildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan KASFOT Başkanı Suat Cumali Güngör; “Derneğimiz 2011 yılı başında kuruldu, şu anda 10 yılımızı doldurduk. 10. yılımızda önemli faaliyetlere imza atmak üzere yola çıktık. Sayın Valimiz Avni Çakır’la yaptığımız görüşme sonrası böyle bir proje yapmamızı önerdiler. Projemiz kabul edildi ve aklımızdaki faaliyetleri gerçekleştirmemiz için gerekli imkana kavuştuk” dedi.

Proje kapsamında şehit, gazi ve terör mağduru yakını olan 10 gençle birlikte, Çocuk Evleri Koordinasyon Müdürlüğünde kalan 10 kız ve 10 erkek toplam 30 gence fotoğraf eğitimi verileceğini söyleyen Güngör; “Eğitim sırasında gerekli olan makine vb. fotoğraf ekipmanları proje bütçesinden karşılanacak. Böylece teorik eğitimlerin yanı sıra uygulama yapma imkanı da sunulacak. Eğitim sırasında öğrencilerimizin çektiği fotoğraflardan bir sergi oluşturularak halkımızın beğenisine sunulacak. Ayrıca uygun görülen fotoğraflar proje sonunda hazırlanacak Kastamonu tanıtım kitabında yer alacak” diye konuştu.

“500 ADET FOTOĞRAF KİTABI BASILACAK”

Projenin sonunda 500 adet fotoğraf kitabının basılacağını söyleyen Başkan Güngör; “Bu kitapta eğitim sırasında öğrencilerin çektikleri fotoğraflardan seçilenlerin yanı sıra Kastamonu Fotoğraf Sanatı Derneği Üyelerinin 10 yıllık fotoğraf arşivlerinden seçilen fotoğraflar yer alacak. Basılacak bu albümKastamonu ve İlçelerini kapsayan fotoğraflardan oluşan kapsamlı bir eser olacak ve ilimiz tanıtımına önemli katkı sağlayacak Proje sonunda alınan fotoğraf makinası vb. ekipmanlar derneğimiz demirbaşında muhafaza edilerek bundan sonra yapılacak benzer eğitimlerde kullanılacak. Sergi için bastırılan fotoğraflar öğrencilerin bağlı bulunduğu kurumlara verilecek. Basılacak kitaplar ise öncelikle 81 il valiliği ve fotoğraf derneklerine gönderilecek'' diye konuştu.

“SERGİLERDE FOTOĞRAFLARA YER VERİLECEK”

Projenin yararları hakkında da konuşan Dernek Başkanı, şöyle devam etti; ''Verilecek bu eğitimin katılan gençlerin yetenekli ve ilgili oldukları alanlara yönlendirilmesi, kötü alışkanlıklardan korunmalarının sağlanması, sosyal ve psikolojik açıdan sağlıklı bireyler olarak toplumsal yaşamın içerisinde yer almaları amaçlarına da hizmet edeceğini düşünüyoruz. Ayrıca üretmiş oldukları fotoğrafların albüm ve sergide yer alması özgüvenlerini de artıracak ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayacaktır. Bu projenin gerçekleşmesinde desteklerini esirgemeyen başta sayın Valimiz Avni Çakır’a, İl sivil Toplumla İlişkiler Müdürü sayın Pınar Başbilen’e proje ortaklarımız Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü sayın Abdullah Savaş’a ve Harp Malulü, Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği Kastamonu Şube Başkanı sayın Berat Satıoğlu’na ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Projemizin derneğimize ve ilimize hayırlı olmasını dilerim.” (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2021, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER