KAS-DER’den 29 Ekim konseri

Kastamonulular Dayanışma Derneği (KAS-DER) Kastamonu Şubesi’nin düzenlediği Cumhuriyet Bayramı konseri, Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Ahmed Yesevi Konferans Salonu’nda yapıldı

KAS-DER’den 29 Ekim konseri

Kastamonulular Dayanışma Derneği (KAS-DER) Kastamonu Şubesi’nin düzenlediği Cumhuriyet Bayramı konseri, Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Ahmed Yesevi Konferans Salonu’nda yapıldı.

Konsere Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, KAS-DER Kastamonu Şube Başkanı Mehmet Eren, Karabük Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı ve Kas-Der Genel Merkez İcra Kurulu Üyesi Prof. Dr. Fatma Zehra Tan, KAS-DER Yönetim Kurulu ve vatandaşlar katıldı. Programın açılış konuşmasını KAS-DER Kastamonu Şubesi Başkanı Mehmet Eren yaptı. Piyanoda İlhame Kamil Kızı, kemanda Elif Yaygıngöl Şehirli ve baritonda Kerem Aksen 10 eser seslendirdi. Bir eser de yaklaşık 2 ay önce hayatını kaybeden Prof. Dr. Saime İnal Savi anısına seslendirildi.

KAS-DER Şube Başkanı Mehmet Eren, yaptığı açılış konuşmasında dernek hakkında bilgiler vererek şunları söyledi; “Kastamonulular Dayanışma Derneğimiz 1985 yılında kuruldu. Gurbette ilk defa Kastamonu adına büyük çatısı olan bir dernek kuruldu. Bununla da yetinmediler, bunu şubeleştirme yoluna gittiler ve İstanbul’daki 39 ilçemizde şubesi var” dedi.

Karabük Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı ve Kas-Der Genel Merkez İcra Kurulu Üyesi Prof. Dr. Fatma Zehra Tan da, programın sunumunu yaparak, güzel bir program icra eden İlhame Kamil Kızı, Elif Yaygıngöl Şehirli ve baritonda Kerem Aksen’i kutladı.

TOPAL: “BİZE DÜŞEN ALDIĞIMIZ EMANETİ SON GÜCÜMÜZLE İLERİYE TAŞIMAK”

KÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal ise; “Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle her birimizin ve Türk halkının Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyorum. Cumhuriyeti kuranlar bizlere bu aziz vatanı canları pahasına bıraktılar. Bizlere düşen son nefesimize kadar sahip çıkmak ve aldığımız emaneti en son gücümüzle ileriye taşımaktır. Tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum" diye konuştu. Konser sonunda Rektör Topal, sanatçılara katılım belgelerini takdim etti. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER